Нашестя величезних медуз спостерігається в ці серпневі дні на одеському узбережжі. Якщо в «дикій місцевості» (такої на околицях мегаполіса практично не залишилося) подібне явище мало кого хвилює, то пляжники, яких нині в курортній зоні налічується сотні тисяч, а то й мільйони, вельми стурбовані. І не даремно, зазначають Патріоти України.
За словами деяких постраждалих, якийсь гуморист розповів їм, що варто докласти медузу до хворого місця, як моментально зникають багато захворювань і дефекти. У тому числі хвороби сечостатевої системи, фурункульоз, підліткові прищі і радикуліт.
У Чорному морі існують три види медуз: аурелія, корнерот, мнеміопсис. Найбільш «некомфортними» для пляжників є саме корнероти. У серпні-вересні вони, величезні, масово «підходять» до берега. Характерна відмінність цих багатоклітинних тварин - опукла «парасолька» і масивні ротові лопаті з численними відростками-щупальцями.
При зустрічі з такою «парасолькою» радять дотримуватися простої поради: не чіпати корнерота, обійти, «обплисти» його. Основне - не торкатися навіть мертвої, або вимити після цього руки. Бажано прісною водою. Опіки можуть боліти день-два, а сліди їх на ніжній шкірі можуть бути видні і більше тижня. При попаданні на слизову людини отрута корнерота може викликати опік другого ступеня. Можливе ураження рогівки, гарантовано запалення ока.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...