Крим не просто повертається до природного стану середини 20 сторіччя, йдеться про знищення екосистеми, зазначають Патріоти України. Адже хижацьке викачування підземних резервуарів стрімко обертає більшу частину анексованого півострову на солончакову пустелю.
Про трагедію, що насувається розмірковує український політик, доктор наук Володимир Черняк.
«Крим гине в буквальному розумінні цього слова. Гине не тільки політично й етнічно. Крим гине біологічно, фізично, географічно. Крим страждає від спраги. Йому не вистачає прісної води. Коли він був у складі України, то отримував воду з Дніпра. Без води Дніпра Крим не може існувати. Особливо його степова частина, яка перетворюється на пустелю. Уявіть собі: пустеля в Криму. Цей сюрреалізм стає жахливою реальністю. В окупованому Криму катастрофічними темпами зникає рослинність. У степовому Криму зникло 70% зеленого покриву, що був до окупації. Це є наслідком нестачі прісної води. На знімку Криму з навколоземної орбіти вузенькою зеленою смужкою позначено узбережжя Чорного моря, а все інше - позбавлена барв життя сіро-жовта пляма. Без води Дніпра у Криму нема майбутнього. Це означає, що у Криму є майбутнє тільки в складі України.
Крим - це унікальна, неповторна природна перлина планети Земля. Це субтропіки, море, гори і степ в одному флаконі природи. Знаменитий чилійський поет Пабло Неруда сказав: "Крим - найпишніша медаль, яку Бог приколов на груди Земної кулі".
Крим належить кримським татарам, як корінному народу.
Крим належить Україні відповідно до міжнародного права.
Крим належить людству.»
Варто нагадати, що за оцінками вітчизняних екологів пару посушливих років підряд здатні призвести до виникнення солончакових пустель та знищення аграрного господарства на більшій частині півострову. А чотири роки посухи – до зникнення питної води для Керчі, Феодосії, Судаку та ряду інших міст та селищ і безповоротного обертання степу на пустелю, де зелені насадження нечисленних оазисів гинитимуть під тоннами солі, занесених вітрами та буревіями.У Міносвіти задумались над створенням умов для раннього повернення жінок на роботу. Одним із ключових рішень, за словами заступниці міністра з питань дошкільної освіти Анастасії Коновалової, є адаптація дитячих садків для малюків від трьох місяців, пер...
Працівник львівської дорожньої компанії "Шляховик-Т" оскаржив свою мобілізацію в суді та домігся її скасування. Рівненський окружний адміністративний суд ухвалив рішення на його користь та зобов’язав військову частину виключити його зі списків особовог...