Хіти тижня. Медреформа в Україні: Головні новації та коли вони запрацюють

Ілюстрація: aif.ru

Впроваджувана з 1 січня 2018 року реформована система охорони здоров'я зробить частину послуг дійсно безкоштовними, зупинить повальну лікарську корупцію і дозволить хорошим лікарям добре заробляти. Про це йдеться в статті друкованої версії журналу "Новое время", повідомляють Патріоти України.

Згідно з обіцянками МОЗ, нова система охорони здоров'я в корені змінить принцип фінансування медицини в Україні, що дасть можливість прибрати корупційні ризики, підвищить якість послуг для пацієнтів, в рази збільшить зарплати лікарів і дозволить максимально ефективно витрачати гроші на охорону здоров'я.

Згідно зі змінами, тепер у країні будуть платні і безкоштовні медпослуги, а гроші підуть за пацієнтом, що за словами в. о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, дасть можливість всім українцям отримувати якісну і дійсно безкоштовну допомогу за життєво важливими напрямками, а також конкурентний ринок медицини в цілому.

Перші симптоми нової реформи українці повинні відчути вже з першого дня 2018 року. З цього моменту всім потенційним пацієнтам доведеться вибрати собі сімейного лікаря - терапевта чи педіатра - й укласти з ним декларацію на надання медичних послуг.

Після цього карта пацієнта з'явиться у всеукраїнській електронній системі e-Health, і держава почне виділяти гроші конкретно під нього і під послуги, які надаються саме цій людині. Всім пацієнтам, які уклали декларацію, держава вже з 1 січня гарантує дійсно безкоштовний пакет послуг, зазначають журналісти.

Перш за все це торкнеться первинної або сімейної медицини, яка покриває 80% усіх звернень до медустанов.

Крім того, держава повністю оплатить екстрену допомогу зі швидкої, паліативної допомоги, лікування у вузькопрофільного лікаря у напрямку сімейного лікаря, а також пологи і реабілітацію.

З платними ж послугами тепер буде трохи складніше. Так, щоб розрахувати їхню вартість і попит на них, МОЗ бере "перехідний період" на два роки. Лише після того, як з'являться точні цифри, а сама медицина вийде з тіні, чиновники зрозуміють, що держскарбниці по кишені, а що - ні.

Точні прайси, за словами заступника міністра охорони здоров'я Ковтонюка, стануть відомі наприкінці 2019-го року, а сама платна медицина запрацює лише в 2020-му.

Також наголошується, що саме для звичайних медиків реформа повинна стати благом. Раніше, незважаючи на кваліфікацію і таланти, лікар заробляв офіційно лише певну ставку, яка часто залежала від особистої прихильності головлікаря його установи. А після реформи дохід подібного фахівця визначить кількість пацієнтів, які записалися до нього на прийом. У затребуваного лікаря, за підрахунками МОЗ, заробіток зросте в 3-7 разів, до 15-30 тис. грн.

Готуйтеся до аномалій! В Україну йде різке потепління до +20 - прогноз синоптика

субота, 18 січень 2025, 22:55

У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...