Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів журналіст Денис Казанський, передають Патріоти України.
"Вони ображені. Ображені і злі, в принципі, на всі сторони конфлікту. Вони, звичайно, не полюбили Україну. Наївно вважати, що вони прямо всі там стали українськими патріотами. У нас так, я знаю, деякі кажуть, але я б все -таки залишався реалістом. Я розумію, що там далеко не проукраїнські настрої. Вони, природно, ненавидять "ДНР/ЛНР", тому що вони взагалі не за це голосували спочатку, не за це виходили на вулиці", - говорить він.
За словами журналіста, коли місцеві жителі ходили на "референдум" під дулами автоматів, їм пояснювали, що це "референдум" за приєднання до Росії, хтось говорив взагалі, що це "референдум" за федералізацію.
"Але вони не очікували, що їх просто перетворять на якусь резервацію, яка і не Україна, і не Росія, і взагалі незрозуміло що, то є просто якась територія з безправними людьми, у яких якісь недійсні паспорти, з якими нікуди не поїдеш, які ізольовані від всього цивілізованого світу. І вони дуже ображені на Росію за те, що вона їх не забрала, бо ж люди з самого початку виходили на ці демонстрації (я був там, я теж ходив) саме за Росію", - пояснив Казанський.
Він нагадав, що навесні 2014-го року прапорів "ДНР" на вулицях міст Донбасу не було, були прапори Росії.
"Люди скандували: "Росія, Росія!" Вони вийшли під враженням подій у Криму. Їм здавалося, що зараз ось Росія введе війська, вони і кричали: "Путіне, введи війська!" Вони виходили з такими плакатами, вони хотіли, щоб їх забрали, як Крм, щоб прийшли "зелені чоловічки", пройшов якийсь липовий "референдум" - і вони б приєдналися до Росії. І коли їх кинули, коли, Росія дала зрозуміти, що їй не потрібна ця територія і що Росія не буде її приєднувати, звичайно, люди відчули якусь другосортність. Адже вони розуміють все, вони дивляться і думають: "Ну чому Крим взяли, а нас не взяли? Ми ж теж за Росію, ми ж патріоти! А Путін нам стусан під зад ", - розповів Казанський.
Він зазначає, що зараз місцеві жителі чекають, що на Донбас прийде хоч якась цивілізація.
"Звичайно, вони ображені, вони злі. Відчувається ця злість у коментарях у соціальних мережах, у їхніх розмовах, по настроям, наскільки я знаю з того, що розповідають родичі, знайомі. Але я думаю, це не означає, що вони хочуть в Україну. Багато хто просто хочуть якоїсь стабільності, щоб все закінчилося. Хочуть просто, щоб хтось прийшов - Росія, Україна, вже хоч якась цивілізація. Але в цілому всі проукраїнські люди - не всі, але більшість - виїхали в Україну, не залишилися", - додав Казанський.
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...
Жителям прикордонних районів Білгородської області роздали понад 9 тис. вогнегасників для того, щоб вони гасили пожежі після обстрілів. Про це повідомив голова регіону В'ячеслав Гладков, передають Патріоти України. «Може, хтось подумає, що інформація н...