Хіти тижня. "Одеса - не російське місто. Відтепер це - науково доведений факт", - блогер

На основі документів, історики встановили, що Хаджибейський замок в Одесі був заснований на початку 1420-х років за наказом Князя Литовського Вітовта.

Одеса - українське місто! Фото: соцмережі.

"Ну і ще одна новина, так щоб остаточно добити міф про "Одєса – рускій город". Днями закінчилось дослідження, яке велось під керівництвом кандидата наук, доцента Андрія Красножона, яке остаточно довело, що Одесі не менше 600 років!", - пише Олександр Вінницький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Завдяки георадарному пошуку (щось на кшталт МРТ для археологів) вчені знайшли рештки Хаджибейського замку, які знаходяться в самому центрі Одеси (під Приморським бульваром). На основі історичних документів, історики давно встановили, що цей замок був заснований на початку 1420-х років за наказом Князя Литовського Вітовта. Причому, замок був доволі потужний для своїх часів і в нього була відправлина одразу ціла армія, 4000 бійців! Очевидно, що замок з таким військом потрібен був для охорони вже існуючого, великого населеного пункту.

Але людям, які намагались триматись за міф, що Одеса була заснована російською імперією, а серед них було чимало впливових людей, які отримали з цього міфу політичні дивіденди, всіх цих історичних документів було замало і вони продовжували, через свої ЗМІ, розповсюджувати цей міф задля досігнення своїх політичних цілей. Також неможливо не відмітити вклад професора Тарас Гончарук в розвіювання цього імперського міфу.

В 2014 році ми довели, що Одеса – не російське місто. В 2018 було доведено, що вона їм і ніколи не була. Пригадую, як років 8 тому переконував друзів, що те, що Одесу заснувала Єкатерина – маячня і їх реакцію на це. Але тепер це – науковий факт! Чудовий подарунок до дня міста!".

"Не хочемо, щоб вони насолоджувалися створеними нами цінностями": Російських туристів перестануть пускати в найпопулярніше місце в Литві

субота, 13 серпень 2022, 19:14

В Литві власники Пакруойського маєтку, яке є найбільшим з подібних збережених споруд в країнах Балтії, з 12 серпня закрили вхід для російських туристів. Про це повідомляє портал Delfi, передають Патріоти України. У маєток щорічно приїжджають сотні тися...

У Львові померла остання зв'язкова командувача УПА Романа Шухевича

субота, 13 серпень 2022, 16:28

У Львові 12 серпня померла зв'язкова командира УПА Романа Шухевича Дарія Гусяк, інформують Патріоти України. За свою націоналістичну діяльність жінка провела 25 років в ув'язненні. Остання зв'язкова Шухевича відійшла у вічність о 14:20. Їй було 98 рокі...