Уряд Великої Британії планує до 2042 року повністю прибрати пластикові відходи. Зокрема, до переліку заборонених продуктів ввійдуть й одноразові вологі серветки. Виявляється, що вони постійно забивають каналізації, оскільки під час їхнього виготовлення використовується пластик, який не розкладається, повідомляють Патріоти України з посиланням на Сніданок з 1+1.
"У виробництві вологих серветок використовують пластик, щоб зробити їх міцнішими", - розповідає директор фірми з виробництва багаторазових серветок Хелен Ранкін.
Згідно зі статистикою, у 93% випадках труби у Великій Британії забиваються саме через вологі серветки. Останньою краплею для урядовців стала величезна 130-тонна груда сміття, яку витягли півроку тому з каналізації у Лондоні та, яка складалась переважно з вологих серветок.
В Україні ж про небезпеку вологих серветок говорять лише активісти. "Це пластик, який потрапляє у довкілля. Він викидається у парках, викидається повз смітників, потрапляє в довкілля і отруює його", - запевняє засновниця проекту "Україна без сміття" Євгенія Аратовська. Вона також зазначає, що зібрати подібні серветки майже неможливо, оскільки вони є забрудненими, та й для них немає спеціально відведених баків для сміття.
Мешканка Києва Ганна розповідає, що в родині вологі серветки завжди під рукою, а чоловік інколи викидає вже використані до унітазу. "Маленьку таку пачечку, мабуть, дві на тиждень. Це не рахуючи того, що вдома є ще велика пачка вологих серветок", - зазначає вона.
За словами активістів, знайти альтернативу зовсім не важко. "Як звичайна вода, так і сухі паперові серветки. Сьогодні вже є можливість купувати спеціальні септичні спреї, причому вони є у великій тарі, їх можна набирати в маленький флакончик, користуватися", - зазначає Євгенія Аратовська.
У Британії ж почали виробляти спеціальні багаторазові серветки для дітей – з бавовни. У комплекті йде дві коробки – для чистих та забруднених. "Коробка для ваших чистих серветок, з 25 чистими серветками, які ви можете використовувати раз за разом, вони змочені водою, есенціальною олією, яка повністю натуральна, тому ви точно знаєте, що потрапляє на шкіру дитини", - запевняє Хелен Ранкін.
Наразі британські урядовці дали час виробникам вологих серветок, щоб відмовитися від використання пластику під час їхнього виготовлення. А поки радять громадянам зменшити їхнє використання та в жодному разі не викидати вологі серветки до каналізації.
Проєкт «Контракт 18-24», який передбачає одноразову виплату військовослужбовцям у розмірі одного мільйона гривень, викликає чимало запитань серед самих військових. Один із бійців батальйону «Айдар» повідомив, що попри те, що повністю підпадає під усі к...
Боксеру Василю Ломаченку не знайшлось місця в оновленому рейтингу найкращих боксерів світу в легкій вазі. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на сайт журналу The Ring. Чемпіон IBF (Міжнародної боксерської федерації) та IBO (Міжнародної бо...