Хіти тижня. "Особливо небезпечні": У Великій Британії заборонять вологі серветки

Згідно зі статистикою, у 93% випадках труби у Великій Британії забиваються саме через вологі серветки.

Вологі серветки. Фото: Allbiz

Уряд Великої Британії планує до 2042 року повністю прибрати пластикові відходи. Зокрема, до переліку заборонених продуктів ввійдуть й одноразові вологі серветки. Виявляється, що вони постійно забивають каналізації, оскільки під час їхнього виготовлення використовується пластик, який не розкладається, повідомляють Патріоти України з посиланням на Сніданок з 1+1.

"У виробництві вологих серветок використовують пластик, щоб зробити їх міцнішими", - розповідає директор фірми з виробництва багаторазових серветок Хелен Ранкін.

Згідно зі статистикою, у 93% випадках труби у Великій Британії забиваються саме через вологі серветки. Останньою краплею для урядовців стала величезна 130-тонна груда сміття, яку витягли півроку тому з каналізації у Лондоні та, яка складалась переважно з вологих серветок.

В Україні ж про небезпеку вологих серветок говорять лише активісти. "Це пластик, який потрапляє у довкілля. Він викидається у парках, викидається повз смітників, потрапляє в довкілля і отруює його", - запевняє засновниця проекту "Україна без сміття" Євгенія Аратовська. Вона також зазначає, що зібрати подібні серветки майже неможливо, оскільки вони є забрудненими, та й для них немає спеціально відведених баків для сміття.

Мешканка Києва Ганна розповідає, що в родині вологі серветки завжди під рукою, а чоловік інколи викидає вже використані до унітазу. "Маленьку таку пачечку, мабуть, дві на тиждень. Це не рахуючи того, що вдома є ще велика пачка вологих серветок", - зазначає вона.

За словами активістів, знайти альтернативу зовсім не важко. "Як звичайна вода, так і сухі паперові серветки. Сьогодні вже є можливість купувати спеціальні септичні спреї, причому вони є у великій тарі, їх можна набирати в маленький флакончик, користуватися", - зазначає Євгенія Аратовська.

У Британії ж почали виробляти спеціальні багаторазові серветки для дітей – з бавовни. У комплекті йде дві коробки – для чистих та забруднених. "Коробка для ваших чистих серветок, з 25 чистими серветками, які ви можете використовувати раз за разом, вони змочені водою, есенціальною олією, яка повністю натуральна, тому ви точно знаєте, що потрапляє на шкіру дитини", - запевняє Хелен Ранкін.

Наразі британські урядовці дали час виробникам вологих серветок, щоб відмовитися від використання пластику під час їхнього виготовлення. А поки радять громадянам зменшити їхнє використання та в жодному разі не викидати вологі серветки до каналізації.

Опублікував: Інна Мартинчук

Пишуть, Сергій Притула бив колишню дружину, але сам він і Юлія Притула голосно з цього сміються - що взагалі відбувається

четвер, 22 жовтень 2020, 14:45

Вибори в Україні - період, коли ми дізнаємося про найстрашніші гріхи кандидатів. Їм згадують невиконані обіцянки, приписують борги, злодійство та навіть відверте насильство. Так, в жовтні низка українських ЗМІ з сумнівною репутацією поширила нібито інт...

Кричала і плакала: Під Києвом у "швидкій" знущалися над породіллею

четвер, 22 жовтень 2020, 14:41

Породілля з Фастова розповіла, як над нею знущалися лікарі швидкої допомоги. Медики повинні були доставити її в Київську обласну лікарню через загрозу передчасних пологів. Жінка сама оплатила 800 гривень для того, щоб заправити карету швидкої допомоги ...