Норвегія - це дійсно снігова країна, тож справлятися з сніжними колапсами там вміють майстерно. Крім того, влада вкладає у це великі кошти: щодня Норвегія витрачає на снігоочисні дії 200 млн євро, повідомляють Патріоти України.
У Норвегії за очистку вулиць від снігу повністю відповідає міська влада. Пріоритет віддається очищенню проїжджої частини. Більш того, в регламенті міста Осло підкреслюється, що рух автомашин не повинен зупинятися через сніг, що випав.
Для цього у північної країни є 2600 снігоприбиральних машин. Крім того, використовуються ще грейдери, трактори та розкидачі «гарячого гравію» (замість піску). Цей метод винайшов у шведський вчений Торгейр Ваа в 2004 році. Дрібне кам’яне кришиво (або пісок) змішують із водою і розігрівають до 95 градусів, а потім розкидають на утрамбoваний перед цим сніг. Завдяки цьому він швидко плавиться до чистого асфальту.
Варто зазначити, що прибирати сніг на тротуарах в Норвегії значно легше, ніж в інших країнах. Це пов’язано з тим, що всі прибудинкові комунікації з гарячою водою прокладені чітко під тротуарами. І прибиранням снігу також займаються спеціальні міські служби.
Крім того, до боротьби зі снігом на міських вулицях інколи залучають волонтерів з заохоченням на розсуд влади. Часто плата за прибирання снігу – це гарячий обід і вечеря в пересувний їдальні, чи просто пам’ятна медалька.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...