На початку травня цього року сільську громаду села Олесине Козівського району сколихнула незвичайна подія. А все почалося з того, що олесинські віряни із своїм парохом о. Олегом Марущаком вирішили перекрити сільську церкву Зіслання Святого Духа, освячену 1938 року, пише видання Наш День, передають Патріоти України.
При розбиранні покрівлі під куполом храму у сховку майстри виявили скляну посудину з пожовклими аркушами паперу. Знахідка зацікавила все село, і подиву та радості вірян не було меж. Кожен мешканець хотів дізнатися, що їм залишило 80 років тому тодішнє покоління олесинців. З посудини були вийняті добре збережені три аркуші паперу і дві фотографії. Все було загорнуте в пожовклу українську газету видання тих років. На одному аркуші член тодішнього церковного комітету Василь Горохівський коротко описав історію Олесина різних періодів та будівництво церкви, яку звели у 1937 році на кошти сільської громади під керівництвом голови церковного комітету Івана Кусеня і членів комітету Івана Матвійовича Смачили, Івана Григоровича Смачили, Василя Дякова, Василя Горохівського, Григорія Куропатницького, Івана Горохівського, Томи Кужди, Томи Смачили.
На двох інших аркушах член місцевої ОУН Григорій Томович Смачило, 1919 р. н., написав патріотичне звернення до майбутнього покоління олесинців. У ньому розповідається про політично-економічне становище на західноукраїнських землях 30-их років та боротьбу українців проти польських поневолювачів. У зверненні звучить заклик боротися за незалежність Вітчизни та заповідь наступним поколінням завжди зберігати пам’ять про полеглих борців у національно-визвольній боротьбі за волю України. Ось тільки одна коротка цитата із звернення: «Помстіться, наші наслідники, за кривди і знущання над нашим народом. Не дайте ніколи ворогам глумитися на нашій землі і на могилах наших героїв. Слава українській нації і героям!». Полум’яні слова, написані 18-річним юнаком, вражають почуттям патріотизму і високим духовно-політичним рівнем. Текст датований 17 вереснем 1937 року.
На одній із світлин ми бачимо молодь Олесина 1930-их років, серед яких і п’ять членів ОУН. Більшість із них в наступних роках загинула у боротьбі з більшовицьким режимом, інші відбували каторгу в сталінських таборах. На другій фотографії — сільська футбольна команда, яка в ті часи приносила спортивну славу Олесину. Заснована вона сільчанином Осипом Дяковим (Горновим), тодішнім студентом Бережанської гімназії, в майбутньому крайовим провідником Львівщини і теоретиком та організатором боротьби ОУН-УПА.
Церковна знахідка тепер знаходиться на видному місці у храмі, де кожний із мирян може її оглянути та прочитати написане. Безцінна реліквія за своїм змістом має патріотично-виховне та історично-пізнавальне значення для нинішнього покоління олесинців та служить для них прикладом, як любити Україну.
В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...
Близько 8.5 млн гривень з державного бюджету України у 2023-2024 роках отримав гімнаст Ілля Ковтун та його тренерка Ірина Горбачева. Про це інформує Base of Ukrainian sports, передають Патріоти України. Зазначається, що в зазначену вище суму входять ли...