Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Крим.Реалії.
Раніше у водосховищі мешкали сотні тисяч прісноводних молюсків та інших представників підводної флори і фауни. Через величезне коливання рівня води взимку і влітку, екосистемі Білогірського водосховища в окупованому Криму завдано незворотної шкоди. Про це Крим.Реалії повідомив координатор Кримської контактної групи з прав людини Абдурешит Джеппаров.
«До перекриття урядом України Північно-Кримського каналу Білогірське водосховище так сильно не міліло. Тут мешкали сотні тисяч прісноводних молюсків та інших представників підводної флори і фауни... На жаль, поки немає ніяких передумов для стабілізації рівня водосховища наступними роками», – розповів Джеппаров.
Білогірське водосховище розташоване в руслі річки Біюк-Карасу, що бере свій початок із самого повноводного витоку в окупованому Криму – Карасу-Баші.
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією 2014 року, постачання води на півострів припинили.
Верховна Рада офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».
Інститут океану Шмідта, поділився результатами своєї глибоководної експедиції, що тривала поблизу Південних Сандвічевих островів, , передають Патріоти України з посиланням на видання Livescience. Серед найбільш вражаючих знахідок опинилась риба глибоко...
Український парламент не планує переглядати питання щодо зменшення мобілізаційного віку. Першочерговими завданнями залишаються перемога України та збереження її суверенітету. Про це заявив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук в ефірі Громадського рад...