Хіти тижня. Рівень антибіотиків та бактеріальної забрудненості зашкалює: Українців попередили про небезпеку курятини відомої ТМ

Зважаючи на концентрацію небезпечних речовин, які були виявлені в курятині ТМ "Наша Ряба", наслідки можуть бути аж до раку і смертельних захворювань.

Філе курятини. Ілюстрація:namnamra.com

В курятині ТМ "Наша Ряба", яку виробляє холдинг "Миронівський хлібопродукт" олігарха Юрія Косюка, були виявлені речовини, здатні викликати рак та інші смертельні захворювання. Про це йдеться в новині, опублікованій сайтом Известия, передають Патріоти України.

Журналіст видання провів власне розслідування, а також звернувся до лабораторії, де дослідження курятини провели на професійному рівні.

«Я вирішив самостійно перевірити доступними мені методами один з найпоширеніших продуктів харчування – курятину. По-перше, це, напевно, найдоступніше м’ясо на ринку. По-друге, його їдять практично всі (на відміну, скажімо, від свинини). По-третє, найчастіше повідомлення про отруєння були пов’язані саме з курятиною.

Я вивчив список українських виробників і торгових марок курятини, і відправився по магазинах. На жаль, виявилося, що курку далеко не всіх основних виробників легко знайти в Києві. Тому для експерименту мені довелося задовольнятися філе ТМ «Наша ряба», «Гаврилівські курчата» і «Чебатурочка». Втім, під цими марками сумарно виробляється майже 80% української курятини», – пояснив автор матеріалу.

Він зазначив, що спершу спробував провести самостійне дослідження м’яса, яке дало зовсім невтішні результати для «Нашої Ряби» виробництва МХП Юрія Косюка.

"По-хорошому, самостійно можна перевірити продукти на радіоактивність, наявність антибіотиків і нітратів. (Останнє до м’яса не відноситься). Дозиметр показав, що всі три тестових зразка мають допустимий рівень радіоактивності. Однак на цьому хороші новини закінчилися. Тест-аналізатор на антибіотики після 3-годинної інкубації видав однозначний результат: значне перевищення норми в курятині ТМ "Наша Ряба", – йдеться в новині.

Далі журналіст відправив підозрілу курятину "від Косюка" в лабораторію на допдослідження, яке підтвердило і навіть посилило його висновки.

«Дійсно, в м’ясі виявилися антибіотики, причому, в кількості, яка дуже серйозно перевищує норму: 0,9 од/мл при нормі 0,01 од/мл (майже в 100 разів!). Мало того – дослідження показало, що в продукції МХП в 20 разів перевищує норму так звана бактеріальна забрудненість, тобто, зараженість бактеріями. Показник Кмафанм (число мезофільних аеробних і факультативно-анаеробних мікроорганізмів) при нормі в 2*10 (5) КУО / г (колонієутворюючих одиниць на грам продукту) у «Нашої Ряби» склали 4 * 10 (6) КУО/г", – повідомив автор матеріалу.

За його словами, не краще справи у «Нашої Ряби» виявилися і з фізико-хімічними показниками. В результаті в цілому курятина Косюка виявилася смертельно небезпечним продуктом.

«Кислотне і перекисне число набагато вище допустимої норми, далеко від нормативів Держстандарту. Так, при нормі перекисного числа для охолодженої курки в 0,01 йоду, тут воно склало 0,5% йоду, опинившись перевищеним в 50 разів. Кислотне число склало 5 мг KOH* при максимально допустимій нормі 1 мг KOH. Висновки робіть самі, але не забувайте, що неякісне, зіпсоване м’ясо може привести не тільки до разового розладу шлунка, а й до куди більш серйозних наслідків.

А якщо говорити про такі концентрації небезпечних речовин, які були виявлені в «Нашій Рябі» Косюка, то наслідки можуть бути аж до раку і смертельних захворювань. Бережіть себе!"- закликав журналіст.

Для довідки:

* – Метод заснований на обробці жиру сумішшю оцтової кислоти і хлороформу розчином йодистого калію і титрування вільного йоду розчином сірчано-кислого натрію. Тому результат видається у % йоду.

** – Кислотне число виражають в міліграмах гідроксиду калію (KOH), витраченого на нейтралізацію вільних жирних кислот, що містяться в 1 г жиру.

Знімав на відео роботу ППО: В Одесі винесли вирок блогеру-китайцю

неділя, 3 грудень 2023, 20:04

Китайський блогер, який знімав роботу ППО в Одесі, отримав 5 років позбавлення волі, але був звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком 1 рік. Про це йдеться у вироку Приморського районного суду міста Одеси від 29 листопада, передають Патріо...

"Помстився" за мусульман Палестини: Громадянин Франції з криком "Аллаху Акбар" вчинив різанину у Парижі

неділя, 3 грудень 2023, 17:00

Французькі ЗМІ дізналися деталі про зловмсника, який скоїв терористичний напад з ножем біля Ейфелевої вежі в суботу, 2 грудня. Він убив одну людину і поранив ще двох. Про це повідомляє Le Figaro, передають Патріоти України. Чоловік накинувся з ножем та...