Як повідомив Державний науково-технічний центр ядерної та радіаційної безпеки, допустима концентрація даного ізотопу складає 500 мБк/м3, що суттєво нижче рівня зафіксованого у столиці (1-2,2 мБк/м3), передають Патріоти України.
Однак наголошується, що при нормальних умовах даний ізотоп не фіксується взагалі. За оцінками, зростання концентрації ізотопу радіонукліду відбулося в перших числах жовтня. В Європі вже б'ють на сполох і косо дивляться у бік України.
Рутеній-106 використовується в медичній галузі при лікуванні онкозахворювань очей. Також цей ізотоп застосовують в якості еталонного джерела при повірці приладів радіаційного контролю та у паливних елементах супутників. По своїй радіотоксичності Рутеній-106 знаходиться в одному ряді з Цезієм-137.
На сьогодні, можна стверджувати, що подія не пов’язана із роботою АЕС України, оскільки при будь-якому радіаційному викиді на енергоблоках АЕС, в навколишньому середовищі, реєструвалися б в, першу чергу, радіоізотопи йоду, цезію та радіоактивних інертних газів, що наразі не фіксується, - йдеться у повідомленні.
На думку експертів Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, вплив на здоров’я українців даного інциденту можна вважати мінімальним, але ситуація вимагає проведення широкомасштабних досліджень з залученням спеціалізованих підрозділів радіаційної безпеки.
5-річна гімнастка Регіна Абрамова встановила рекорд України в номінації "найтриваліший час утримання тіла в позиції "вертикальний вис прямий перевернутий" Про це повідомила пресслужба Львівської ОВА, передають Патріоти України. Дівчинка протрималась 5 ...
Кременецький замок, розташований у місті Кременець Тернопільської області, є однією з найвизначніших фортифікаційних пам’яток України. Зведений на стрімкій горі Бона, що здіймається на 397 метрів над рівнем моря, завдякі вдалому розтошуванню твердиня с...