“У власності прокурора і його сім’ї досить непоганий перелік – квартира в Івано-Франківську площею 97 м2, 4 земельні ділянки в місті Суходіл Івано-Франківської області загальною площею 26 соток, 4 земельні ділянки в місті Яремче площею 20 соток і 2 будинки в місті Яремче 334 м2 і 229 м2”, – передають Патріоти України з посиланням на Рrosud.
Один із маєтків прокурора в курортному місті Яремче виявився чинним готелем під назвою “Садиба Бойківчанка”.
Однак ніяких відомостей про доходи, отриманих від ведення бізнесу або здачі майна в оренду, в деклараціях прокурора і його дружини немає. Крім того, державні службовці не мають права вести підприємницьку діяльність.
Зокрема, дружина прокурора Оксана Торованіна є начальником управління праці та соцзахисту виконкому Яремчанської міськради.
Старший син прокурора Святослав Торованін більше двох років працює прокурором Івано-Франківської місцевої прокуратури, а молодший син Назар Торованін є студентом юридичного факультету Прикарпатського національного університету.
“Практично вся сім’я прокурора Торованіна – держслужбовці, а, отже, і їхні доходи – виключно невелика заробітна плата. Це підтвердив і аналіз декларацій прокурора за 2014 року, 2015 і 2016. Згідно з ними, дохід прокурора і його сім’ї за три роки – 1 млн 666 грн”, – зазначили в ЦПК.
Крім того, у власності прокурора також виявили два автомобілі – SsangYong Rexton 2008 року випуску і Subaru Legacy 2004 року.
Нагадуємо, що жодних відомостей про доходи, отримані від ведення бізнесу чи здачі майна в оренду, в деклараціях прокурора та його дружини – немає. Та й бізнес державні службовці не мають права вести. Єдиним членом родини, зареєстрованим як фізична-особа підприємець, є теща прокурора – Шумей Олена Петрівна. Вона має і відповідний КВЕД – «дiяльнiсть засобів розмiщування на перiод вiдпустки та іншого тимчасового проживання», зареєстрований за адресою одного із будинків прокурора.
Однак, інформація щодо тещі – відсутня в декларації прокурора, ім’я Олени Шумей жодного разу не згадують і відвідувачі готелю.
Для перевірки того, хто ж саме займається веденням готельного бізнесу, ми зателефонували до готелю та спробували забронювати номер. Жінка, яка відповіла за номером, зазначеним в оголошенні, підтвердила можливість броні номера за умови сплати завдатку та надіслала номер картки, куди треба було здійснити передоплату. Як ми й припускали, це була картка на ім’я Оксани Торованин. Отже, саме дружина прокурора, а не його теща, веде підприємницьку діяльність і не дуже це приховує. Приховує лише доходи від цієї діяльності. Звісно, що це порушує і антикорупційне законодавство і правила ведення бізнесу.
Повертаючись до іншого майна зазначимо, що згідно з декларацією у власності прокурора два автомобілі – SsangYong Rexton 2008 року випуску та Subaru Legacy 2004-го.
Має Володимир Торованин також і готівкові збереження у розмірі 270 тис. грн, що складає близько однієї річної зарплати прокурора.
Як бачимо, у цьому випадку виникають не лише питання щодо джерел набуття коштовного майна у курортному місці, але й те, як це майно використовується. Очевидно, що прокурор або члени його родини здійснюють підприємницьку діяльність, хоча державним службовцям це прямо заборонено. У зв’язку з цим отримують безпідставне збагачення або ж здають в оренду своє майно іншій особі для ведення підприємницької діяльності, але не декларують доходи від здачі майна в оренду.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...