Трагедія в містечку Корюківка була наймасштабнішою і кривавою не тільки на території Радянського Союзу, а й усієї Європи. Це сталося 1-2 березня 1943 року, передають Патріоти України.
Після того, як німці знищили майже всіх жителів села, карателі спалили все навколо дотла. У вогні згоріло 1390 дворів, виднілися лише стіни десятка цегляних будинків.
За ці два дні, 1-2 березня, від рук німецьких карателів загинуло понад 7 тисяч невинних українців.
Уцілілі корюківчани сховалися або втекли в ліс. Частина з них, в основному люди похилого віку, через кілька днів повернулися з надією вижити. Але після 9 березня війська знову прийшли в місто для остаточної зачистки місцевого населення.
Таким чином відбулася найстрашніша подія часів Другої Світової війни. Фахівці її прозвали найбільш масштабним убивством мирних жителів німецькими військами. Корюківська трагедія в рази перевершує за кількістю смертей білоруську Хатинь, чеське Лідіце і французький Орадур. При цьому трагедія довгий час залишалася в тіні, а багато хто навіть і не знали про те, що сталося.
Цього року заговорили про події, що відбулися: Верховна Рада внесла 1 березня в перелік дат, щодо яких передбачені заходи на державному рівні. На сьогоднішній день в Корюківці нагадує про трагедію тільки Парк пам'яті, в якому встановлені таблички з назвами населених пунктів, які постраждали від військ Гітлера. А пам'ятні заходи проходять, найчастіше, тільки на місцевому рівні - вище керівництво не частий гість в тутешніх місцях.
За підрахунками істориків, в 1941-1943 роках гітлерівці тільки в Чернігівській області спалили заживо, повісили, розстріляли, замучили близько 127 тисяч мирних жителів (порівняймо: за всю Другу світову війну Військо Польське втратило 123 000 бійців).
На Черкащині чоловік ухилився від мобілізації та отримав три роки ув'язнення. Своє небажання йти захищати Україну обвинувачений аргументував тим, що його рідним добре живеться на окупованій території, а мобілізацію він вважає несправедливою. Про це йде...
Уряд України рекомендує посилити відповідальність для іноземних перевізників за незаконні каботажні перевезення територією країни. Йдеться про збільшення штрафів більш ніж усемеро – до 120 тис. грн, передають Патріоти України. Як повідомили в Міністерс...