Хіти тижня. Вчені думали 100 років! Розкрито одну із загадок "прокляття" гробниці фараона Тутанхамона (фото)

Загадкові плями на стінах похоронної кімнати давньоєгипетського фараона Тутанхамона, виявлені при її розтині на початку XX століття, є загиблими бактеріями. Це відкриття зробили фахівці, що проводили 10-річну реставрацію гробниці, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Роботи проводили співробітники Інституту консервації Гетті спільно з Міністерством у справах старожитностей Єгипту, які протягом десятиліть відновлювали і очищали настінний розпис, а також усували сліди зносу. Однак вони вирішили залишити плями на стінах, які раніше вважалися зростаючими колоніями мікроорганізмів. Порівняння з історичними фотографіями, зробленими в 20-х роках XX століття, показали, що плями не змінилися в розмірах, а хімічний аналіз показав, що плями є загиблими бактеріями, а значить безпечні для мумії.

Фараон Тутанхамон правив в Стародавньому Єгипті приблизно в 1332-1323 роках до нашої ери. Він зійшов на престол у віці 10 років, а помер в 19. Гробницю Тутанхамона виявили в 1922 році. У ній були знайдені саркофаг з муміфікованим тілом фараона, а також численні прикраси. Довгий час вважалося, що його гробниця була "проклятої", так як преса того часу активно поширювала слух, що дослідники, які відкрили місце поховання, загинули при загадкових обставинах. Однак всі "факти", що нібито свідчать на користь прокляття, були підігнані заради газетної сенсації, і більшість учасників розкопок дожили до похилого віку.

Одесит використовував маленьку доньку як прикриття для продажу кокаїну

вівторок, 3 жовтень 2023, 19:15

В Одесі місцевий житель використовував маленьку доньку як прикриття для продажу кокаїну. ховав у дитячому рюкзаку. Про це повідомила поліція Одеської області, передають Патріоти України. Чоловіка затримали на вулиці, куди він приїхав на таксі з партією...

Зробите собі гірше: Чи можуть затримати військовозобов’язаного за відмову брати повістку

вівторок, 3 жовтень 2023, 18:56

Якщо відбувається затримання військовозобов'язаного поза правовими методами, потрібно одночасно скаржитися в декілька органів - ДБР чи поліцію, передають Патріоти України. Незважаючи на те, що мобілізацію в Україні вкотре продовжили, тепер до 15 листоп...