Хіти тижня. Вчені виявили несподівані факти про булочки з маком

У булочках з маком виявили підвищену дозу наркотичних речовин.

У Франції почалися перевірки після повідомлень про підвищені дози наркоречовин в булочках і іншій випічці з маком. На сьогоднішній день ці хлібобулочні вироби зняті з продажу, також експерти закликають утримуватися від вживання виробів з маком, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Про те, що булочки з маком можуть виявитися небезпечними і їх краще не вживати, поки не стануть зрозумілі результати перевірок, попередило Головне управління з питань конкуренції, споживання та боротьби з шахрайством (DGCCRF) Франції. Відомство розпорядилося про проведення перевірок після того, як співробітники Паризького токсикологічного центру повідомили про виявлення підвищених доз морфіну і кодеїну в аналізах людей, які вживали випічку з маком. Коли фахівці протестували насіння маку з цих кондитерських виробів, в них також було виявлено присутність цих речовин, причому в істотній концентрації.

Професор Жан-Клод Альварез з Паризького токсикологічного центру повідомив: в кожному вивченому виробі містилося до 4 мг морфіну. Зазвичай макові зерна не містять алкалоїдів опіуму. На думку експерта, на зерна, використані в булочках і багетах, міг потрапити сік маку. Двоє співробітників токсикологічного центру також відчули погіршення самопочуття після з'їденої випічки з маком. Аналіз показав, що в ній містилося до 8 мг морфіну - це можна порівняти з концентрацією наркоречовин в ліках, які призначаються пацієнтам в онкології.

«Всім, хто після вживання виробів з маком відчує сонливість, сплутаність свідомості, втому, сухість у роті, нудоту та інші негативні симптоми, слід звернутися в найближчий токсикологічний центр. Найбільш уразливі перед цими симптомами вагітні жінки, матері-годувальниці, діти», - йдеться в застереженні наглядового відомства.

З архіву ПУ. Різдво Пресвятої Богородиці: Історія свята, традиції і заборони 21 вересня, які треба знати

вівторок, 21 вересень 2021, 0:35

У 2020 році Різдво Пресвятої Богородиці святкують у понеділок, 21 вересня. На відміну від багатьох православних свят, ця дата є незмінною, передають Патріоти України. . У цей день народилася Діва Марія в сім'ї праведних Іоакима і Анни. Ця подія не було...

Щоб не дзюрили де завгодно: В Києві незвичайним чином вирішили злякати "безсоромних" чоловіків (фотофакти)

вівторок, 21 вересень 2021, 0:30

У Києві виявили креативність в боротьбі з невихованими чоловіками, які дозволяють собі мочитися на вулиці. Фото незвичайного знака опублікував Telegram-канал "Київ зараз", зазначають Патріоти України. Табличка, яка з часткою іронії попереджає про наслі...