Хіти тижня. Викликає ранню смерть: Вчені розповіли, яка їжа вбиває

Дослідники розробили новий метод мікроскопії, який дозволив відслідковувати долю жирних кислот після їх поглинання клітинами.

Ілюстрація: aif.ru

Вчені Колумбійського університету з'ясували, чому їжа з високим вмістом насичених жирних кислот сприяє передчасній смерті, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Дослідники розробили новий метод мікроскопії, який дозволив відслідковувати долю жирних кислот після їх поглинання клітинами. Для цього атоми водню в молекулах замінялися важким ізотопом - дейтерієм - без шкоди хімічним властивостям кислот. Такі мітки можна виявити за допомогою раманівського розсіювання світла, при якому фотони, які взаємодіють з речовиною, змінюють свою енергію.

Виявилося, що насичені жирні кислоти включаються до складу плазматичної мембрани, що призводить до появи "отверділих" ділянок, які в нормі повинні бути еластичними. Вбудовані в них ферменти втрачають свої властивості. Це відбувається тому, що жорсткі і довгі ланцюги кислот скріплюють молекули ліпідів, сприяючи виникненню щільних острівців. Аномальні ділянки ростуть, що, в кінцевому підсумку, руйнує клітину.

Ненасичені жирні кислоти, навпаки, сприяють розчиненню ліпідних бляшок. Цим пояснюється, чому їжа (риба, рослинні масла, горіхи), що містить їх, благотворно впливає на здоров'я людини.

У липні 2016 року в журналі JAMA Internal Medicine опубліковано статтю вчених Гарвардського університету, які з'ясували, що споживання у великих кількостях ненасичених жирів, що містяться в рослинних оліях, пов'язане з низькою ймовірністю ранньої смерті.

Український агроекспорт не "ламав" ринок Польщі: Експерт порівняв ціни на пшеницю

понеділок, 25 вересень 2023, 19:57

Український агроекспорт не "ламав" ринок Польщі, оскільки польські фермери за пшеницю мають вдвічі більшу виручку, ніж українські, передають Патріоти України. Такі висновки у Telegram опублікував доцент Київської школи економіки (KSE) Олег Нів'євський,...

Оператори України готуються до блекаутів - обіцяють, що відключень зв'язку буде менше

понеділок, 25 вересень 2023, 19:43

Основні оператори мобільного зв'язку після торішніх зимових блекаутів через обстріли енергетичної інфраструктури України з боку російських окупантів цього року ретельніше підготувалися до можливих відключень енергії. Про це повідомляє сайт "ТехноФан", ...