Хіти тижня. Запобігти найгіршому: Медики розповіли, як хворий може самостійно розпізнати рак легенів на ранній стадії

Експерти розповіли про 5 незвичайних симптомів раку легенів, про які необхідно знати кожному.

За статистикою Україна займає друге місце в Європі за кількістю жителів, що померли від раку. На кожні 100 тисяч чоловік припадає 347 смертельних випадків, інформують Патріоти України. Незважаючи на зусилля, що вживаються щодо зниження обсягів вживання тютюну, рак легенів залишається головною причиною смертності. За інформацією Національного реєстру раку, в нашій країні рак легенів у статистиці смертності від злоякісних новоутворень за підсумками 2008 року займав перше місце у чоловіків і сьоме - у жінок. Тобто, куріння є причиною майже третини смертей, коли у світі – менш як чверть. І кількість курців в Україні з року в рік збільшується на тлі антинікотинових воєн в Європі та США.

Експерти назвали 5 незвичайних симптомів раку легенів, про які необхідно знати кожному

Розширення кінчиків пальців

Подібного роду розширення на кінчиках пальців і нігтів часто спостерігаються у жертв раку легенів, що мають гіпертрофічну легеневу остеоартропатію. З нею стикається 5 з кожних 100 чоловік, що мають рак бронхіальних трубок легких. Нерідко цей різновид пухлин зустрічається у людей з недрібноклітинний рак легенів. Однак у деяких потовщення пальців спостерігаються, а в інших ні.

Набряки шиї та обличчя

Набряки шиї та обличчя можуть бути ознакою раку легенів. Нерідко вони викликаються тиском, який пухлина в легенях виробляє на вени, що доставляють кров до серця з голови.

Біль в кістках

Біль у спині або стегнах нерідко буває симптомом раку легенів, якщо вірити Американському спільноті онкологів. Часто ця біль виникає в тому випадку, якщо рак вже супроводжувався метастазами і поширився на інші частини тіла.

Втома

Одним з класичних симптомів багатьох злоякісних хвороб, включаючи і рак легенів, є найсильніша втома, через яку людина втрачає можливість виконувати повсякденні справи. Вона пов'язана з хімічними речовинами, які пухлина виділяє в кровотік. Ці речовини негативно впливають на рівень кисню в крові.

Підвищений рівень кальцію

При деяких різновидах раку легенів рівень кальцію в крові зростає, так як пухлина призводить до витоку кальцію з кісток в кровотік. Надлишок кальцію в крові провокує сонливість, а в деяких випадках призводить до коми і навіть до смерті.

Джерело: u-news

Прощавай, диктаторе! Компанія-розробник World of Tanks перевезла з Мінська до Київ 300 провідних фахівців

понеділок, 19 жовтень 2020, 19:19

За інформацією медія компанія Wargaming - розробник популярної гри World of Tanks - перевезла з Мінська у київський офіс близько 200-300 співробітників, зазначають Патріоти України. Про це зокрема повідомляє AIN.UA з посиланням на джерела, офіційно у к...

ТОП-5 простих продуктів із вітаміном C, які не будуть зайвими в карантин

понеділок, 19 жовтень 2020, 17:56

Під час пандемії коронавірусу ми всі намагаємося знайти способи, які допоможуть зміцнити імунітет, як, наприклад, вживання продуктів, що містять вітамін D, передають Патріоти України. Загальновизнаним є той факт, що величезне значення для людини має та...