5 грудня 1867 року біля Вільнюса народився Юзеф Пілсудський. Після гімназії він вступив на медичний факультет Харківського університету. 1885-го його відрахували за революційну діяльність.Патріоти України пропонують вам згадати деякі подробиці із життя цього історичного діяча.
1887 року його заслали до Сибіру за причетність до замаху на царя Олександра ІІІ. Звільнившись 1892 року, він приєднався до Польської соціалістичної партії. Видавав газету "Робітник".
У часи Першої світової війни заснував окремий Легіон польської армії. Воював на боці Австро-Угорщини. Перейшов у підпілля, коли Німеччина зайняла Польщу.
Завершальний етап Першої світової війни Пілсудський провів у німецькій в'язниці. Коли він повернувся восени 1918 року до Варшави, його призначили "тимчасовим начальником" держави і верховним головнокомандувачем збройними силами Польщі. Він зумів звільнити країну від залишків німецьких військ і взяв курс на утворення незалежної польської держави.
З лютого 1919-го розпочав війну з більшовиками. Хотів створити польську державу "від моря до моря". Воювати вдавалось з перемінним успіхом. 12 жовтня 1920 року в Ризі підписав із більшовиками угоду про розділення земель України та Білорусі.
Конституція від березня 1921-го обмежувала повноваження виконавчої влади. Пілсудський став начальником генерального штабу армії. 1926 року Пілсудський повернувся до управління країною. Зайняв пост прем'єр-міністра, але залишався при цьому військовим міністром і першим маршалом Польщі. Пілсудський помер від раку печінки у Варшаві 12 травня 1935 року.
Дослідники з Інституту хімії Макса Планка використали сучасне числове моделювання, щоб оцінити смертність, спричинену забрудненням повітря та екстремальними температурами. Результати аналізу показують, що до кінця століття через зміни клімату може заги...
Повномасштабна війна дуже змінила ринок праці в Україні. Зокрема багатьом роботодавцям не вистачає кваліфікованих кадрів. А тому для отримання "вигіднішої" роботи українці часто переїжджають до інших регіонів, а крім того, змінюють професію. Наприклад,...