"Коли приїжджаєш в АТО, військовим потрібно співати щось веселе, аби вони хоч на деякий час забули про війну": Фронтмен гурту "ТаРута" про виступи в АТО

У своєму інтерв'ю Євген Романенко, Заслужений артист України й лідер відомого українського гурту, поділився враженнями щодо Революції Гідності, АТО та ролі української пісні для військових.

Гурт "ТаРута" має чітку громадську позицію. Фото google.com

В інтерв'ю "Народній армії" Заслужений артист України Євген Романенко розповів про специфіку виступів в зоні АТО. Патріоти України наводять текст без змін:

— Євгене, що означає назва гурту «ТаРута»?

— «ТаРута» — це саме та Рута, яку треба шукати з дівчиною на Івана Купала. Цю квітку дівчата шукають в Карпатах раз на 10 років, оскільки вона в цей період квітне саме червоним кольором. Тож назва нашого колективу чисто фольклорна — ми беремо за основу українську автентичну пісенну традицію. Свого часу ми брали участь у чималій кількості етнографічних експедицій, де зібрали багато фольклорного матеріалу, а зараз його оброблюємо і використовуємо у піснях.

— Під час Революції Гідності ви активно підтримували громадян, які вийшли на Майдан. Що вас до цього спонукало?

— З перших днів я приєднався до студентів, які мітингували біля центральної стели, що на майдані Незалежності. Я добре розумів, чого прагне молодь. Мені доводиться багато гастролювати Європою, тож можу порівняти рівень життя і культури в різних країнах. Тому й сам вважаю, що нам треба обирати європейський вектор розвитку.

— Що змінилося у творчості гурту після Революції Гідності?

— Саме 18,19 і 20 лютого 2014 року я, разом із Романом Лупинським, був уночі ведучим сцени на Майдані. Після тих подій з’явилося багато пісень. Наприклад, «Небесна сотня» — композиція, присвячена загиблим героям. Лунала пісня «Зберемося, роде, єднайся народе». Тоді були потрібні саме такі композиції, які всіх об’єднують.

— Ви музикант з активною життєвою позицією. Як ви підтримуєте наших воїнів на Сході країни?

— Перший виступ в АТО у мене відбувся на Великдень 2014 року, а саме 21 квітня. Тоді ми проводили акцію «Великдень у війську» і поїхали на Схід. Я також співав у Слов’янську, коли його тільки-но звільнили влітку 2014-го. Загалом з початку війни безпосередньо в АТО я відіграв понад 2550 концертів. Спочатку з гурту їздив лише я і виступав під гітару, а коли ситуація трохи стабілізувалася, почав їздити повний склад колективу.

— Що ви співаєте для військових?

— Я вважаю, що коли приїжджаєш в АТО, військовим потрібно співати щось веселе, аби вони хоч на деякий час забули про війну, змогли відволіктися. Спочатку ми співали свій авторський репертуар, а тепер виконуємо пісні саме про військових, які надихнули нас на їх створення. Так з’явилася пісня «Дике поле», яка була написана в селі Піски. Є також композиція про 9-ту роту 30-ї бригади «Думки після бою», створена на лінії оборони в Маріуполі. У пам’ять про загиблих десантників ми записали пісню «Ангели». Також, разом з іншими музикантами, з якими постійно їздимо в зону АТО, ми записали «Молитву».

— А що найбільше запам’яталося під час поїздок в АТО?

— Пам’ятаю, як ми виступали в бліндажі під час обстрілів. Ці відчуття неможливо передати: ти співаєш для бійців під гітару, а зверху тебе криють мінами. Звісно, з’явилося дуже багато друзів, які є справжніми героями. А ще в АТО були найкращі у моєму житті автографи — на бронежилетах, на касках, на автоматах і на БТРах.

— Ваші побажання захисникам України…

— Любіть землю свою, і вона вам щастя родить.

Б'є, значить, любить: Російський танцюрист вдарив партнерку кулаком під час змагань

четвер, 22 серпень 2019, 0:00

Партнерці запропонували написати заяву в поліцію, проте вона відмовилася. Організатори помітили це, після чого послідувала дискваліфікація. Повідомляється, що партнерці запропонували написати заяву в поліцію, проте вона відмовилася. Пізніше Паршаков і ...

Хіти тижня. "Отака повага": Стало відомо, скільки виплатять військовим за скасований парад в Києві

середа, 21 серпень 2019, 23:55

Якщо оголошені "300 000 000" поділити на 300 000 бійців скільки виходить? На День Незалежності України військові отримають премію, розмір якої, за деякими даними, для рядових складе від 100 до 300 гривень. Про це на своїй сторінці в Facebook написав жу...