У четвер, 3 листопада, український Кіберальянс опублікував черговий масив даних SurkovLeaks, отриманих зі зламаного електронного ящика помічника президента РФ Владислава Суркова. Як пише Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm, після аналізу нових матеріалів, у дампі містяться листи як раннього періоду (2013-2014 років), так і більш свіжі архіви за 2015-2016 роки, передають Патріоти України.
Новий злив інформації присвячений поштовій скриньці pochta_mg@mail.ru. Всього в дампі міститься 336 вхідних і 87 вихідних повідомлень. Загальний обсяг дампа 340 Mб.
Під час аналізу отриманої інформації вдалося встановити і конкретного оператора поштового ящика - ним виявилася радник Суркова Марія Михайлівна Виноградова.
Через вказану поштову скриньку проходили досить цікаві і деколи навіть умовно "секретні" доноси, списки і звіти, хоча основна частина матеріалів поштового дампа є рутинною і не дуже інформативною.
Також активісти з'ясували особистий телефон оператора пошти і місце офісу, близьке до адреси м.Москва, Театральний проїзд, буд.5.
"В 5-10 хвилинах ходи від вказаної адреси (в районі "Дитячого світу") знаходиться адміністрація Президента РФ. Ще один найближчий об'єкт - друга будівля Федеральної служби безпеки РФ", - наголошується в аналізі пошти Суркова.
На зазначену пошту для Суркова як мінімум двічі приходили плани заходів з виконання положень Протоколу за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи. Редакції від 29 і 30 січня 2015 року. В обох редакціях міститься пункт про відвід на 14 км важких вогнеметних систем (ТОС).
Відзначимо, що сам комплекс заходів по виконанню Мінських угод ( "Мінськ-2") був узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року, і в відкритих джерелах про пункт відведення ТОС вже нічого не сказано, хоча ЗМІ раніше писали про наявність у бойовиків даного озброєння.
Крім цього, в обох документах йдеться про передачу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зі сторони ЗС РФ артилерійських розвідувальних комплексів протибатарейної боротьби "з метою забезпечення режиму контролю і верифікації режиму припинення вогню".
Також в даній порції листування з пошти Суркова є "Список пропонованих до заміни керівників Міністерств ЛНР".
Так 15 грудня 2015 року Владиславу Суркову висилалися списки, а також резюме кандидатів на посади в "ЛНР".
"Це демонструє той факт, що прийняття рішень про призначення кандидатур на керівні пости жорстко централізовано і зав'язано на Кремль", - йдеться в аналізі листів помічника президента РФ.
Крім іншого, досить багато листів у пошті приймальні Суркова присвячено Харкову. Повідомлення щодо соціальної обстановки в Харкові і можливості дестабілізації ситуації вкрай цікаві.
Наприклад, в доповідній записці від 29 квітня 2015 року за назвою "Комплекс заходів Х" повідомляють, що більшість населення Харківської області дотримується опозиційних Києву поглядів і пропонують варіанти розгойдування ситуації.
Але вже в червні ситуація кардинально змінилася, в тому числі завдяки роботі СБУ: тренд "Харків, вставай!", згідно з доповідною, стає неактуальним. Агенти Кремля намагаються виправдати свою неспроможність, представляючи Суркову спотворену картину про "каральні операції".
Бувають і курйози, коли робота російської агентури перетинається. Теж пишуть скарги Суркову.
Також в цій частині листування знайдені повідомлення про плани федералізації України, зокрема Суркову надсилали велику кількість довідок, списків і навіть креативних "листівок" від Дениса Пушилін Денис Володимирович.
Висилали для Суркова і списки депутатів Верховної Ради України, які виступали з ініціативами, співзвучними проектам федералізації, проекти зміни до Конституції України та багато іншого - все це вимагає окремого розгляду.
Окремо волонтери відзначають листи головного редактора журналу "Російський репортер" Віталія Лейбіна для Владислава Суркова.
Наприклад, в листі, який підписано як "Для В.Ю. щодо секретно. Є імена", Лейбін повідомляє, що по темі "великої України" він зустрічався з Ігорем Гужвою (Холдинг "Вести"), з яким перебуває в дружніх відносинах.
"У нього наша ліцензія на київський "Репортер". Ми йому, до речі, обіцяли допомогу з боку європейських друзів по темі свободи слова в Україні", - підкреслює Лейбін в своєму листі.
Про життя "молодих республік" Віталій Лейбін не сказав нічого нового, але в разі доповідної записки для Суркова ці факти набувають значно більшої ваги. Він писав про мародерства, торгівлю вугіллям, посадки "на підвал" російських громадян і конфлікт між Захарченком та Ходаковським.
Хоча трагедія сталася не в Українських Карпатах. Однак недалеко від нашого кордону. З Польщі, Словаччини та Румунії надходить все більше повідомлень про ведмежу небезпеку. У Польщі неподалік Бещадського національного парку, що поряд кордону зі Словаччи...
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...