Корисніші за справжні: Американські вчені доводять безпеку генетично модифікованих культур

Якщо чесно – не хочеться штучне створіння відправляти в шлунок. Але ж де гарантія, що до того, як слово ГМ-культура з’явилось в нашому лексиконі, ми цього не робили?

Увага експертів прикута до генної інженерії. Фото: libr.rv.uaБіологи і медики США опублікували спільну доповідь про генетично модифіковані сільськогосподарські культури, в якому стверджують, що продукти з подібних рослин не тільки не шкідливі, але і можуть бути більш корисні для організму людини, ніж "оригінали", - пишуть Патріоти України з посиланням на матеріали сайту Нескучные новости.

Спецкомісія провела глибокий аналіз близько тисячі наукових робіт про ГМ-культурах, опитала майже сотню експертів і провела власні дослідження. Документ рецензували 26 незалежних експертів. Зібрані за 20 років використання ГМ-культур дані говорять про відсутність глобального ефекту на здоров'я людей і худоби. Медичні показники не показали зростання числа випадків онкологічних та інших захворювань. Також поширення ГМ-продуктів не вплинуло на частоту виникнення алергій, ожиріння і захворювань нирок.

Зараз в світі використовують два типи рослинних ГМ-культур - резистентні до комах, і стійкі до гербіцидів для бур'янів. За даними доповіді, більше 90% сої, кукурудзи і бавовни, які вирощуються в США, містять модифікований геном. При вирощуванні таких культур використовується набагато менше інсектицидів, їх культивування в цілому обходиться дешевше, а самі вони більш урожайні.

За словами авторів дослідження, нинішні технології значною мірою розмивають різницю між традиційною селекцією рослин і їх генетичною модифікацією. Через це комісія рекомендувала перевіряти на безпеку всі нові сорти сільгоспкультур незалежно від способу їх отримання. Також автори доповіді пропонують не відмовлятися від маркування ГМ-продуктів, вважаючи, що це потрібно тільки для інформування покупця, а не з міркувань безпеки.

Українські полярники втілили мрію оборонниці Маріуполя (відео)

неділя, 23 лютий 2025, 15:59

Українські науковці, що працюють на антарктичній станції "Академік Вернадський", підняли прапор бригади Національної гвардії "Азов". Цей жест став вшануванням українських військових і здійсненням мрії оборонниці Маріуполя Валерії Суботіної з позивним "...

"Серед наших вірян є росіяни": У Фінській православній церкві виникли розбіжності через молитву до річниці війни в Україні

неділя, 23 лютий 2025, 15:24

Молитва, яку планували виголосити на богослужіннях із нагоди річниці війни в Україні, викликала розбіжності у Фінській православній церкві. Вона була схвалена главою церкви, архиєпископом Ілією, але натрапила на спротив митрополита Арсенія. Про це пові...