"Краще дві ноги, ніж дві медалі Суворова", - росіянин, який після поранення у 2014-му не схотів їхати на Донбас (фото)

Більшість таких "відмовників" вже мали поранення на Донбасі, але так і не отримали належні виплати.

Путінські найманці на Донбасі у 2014-му році. Фото: соцмережі.

Українські волонтери-розслідувачі провели додатковий факт-чекінг інформації про поранення відразу восьми контрактників 18-ї ОМСБр у липні 2014 року на українсько-російському кордоні. Про це йдеться в матеріалі міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm, передають Патріоти України.

Перших втрат на Донбасі російська армія почала зазнавати задовго до повномасштабного вторгнення на територію України в серпні 2014 року. Український білий хакер-активіст Євген Докукін ще в 2014 році опублікував дані із серверів МВС РФ по Ростовській області. У них серед масиву різноманітної інформації містилися доповідні записки з українсько-російського кордону. Волонтери InformNapalm вирішили розібрати найцікавіші з них і провести додатковий факт-чекінг інформації за допомогою розвідки відкритих джерел. Так, у рапорті майора поліції Н.П. Циганкова описано епізод з пораненням відразу восьми контрактників 18-ї ОМСБр (в/ч 27777). Опис їх поранення був досить розпливчастим:

"22.07.14 року приблизно о 04 год. 45 хв. унаслідок нещасного випадку (розриву міномета) поранено 8 військовослужбовців Міністерства Оборони Росії, які проходять службу за контрактом у 18 ОМСБр ЗС РФ, 3 батальйон по Чеченській республіці:

1. Магомедов М.А. – важке поранення
2. Плетньов І.В. – важке поранення
3. Ісаєв Н.Д. – осколкове поранення
4. Могомедов Н.З. – осколкове поранення
5. Меліков С.Е. – осколкове поранення
6. Касумов Н.К. – осколкове поранення
7. Ністаліев Ф.Я. – осколкове поранення
8. Кортнізов Ш.І. – осколкове поранення

Цих поранень зазнали 22.07.14 приблизно о 04 г. 30 хв., унаслідок розриву міномета, за 3000 метрів від кордону РФ, у напрямку х. Кожевня, Україна. Поранених військовослужбовців вертольотом евакуйовано до шпиталю м. Ростова-на-Дону".

З опису не зрозуміло, чи перебував мінометний розрахунок на території України або на території Росії. Хутір Кожевня розташовується прямо на українсько-російському кордоні (близько 500 метрів)", - йдеться в матеріалі.

Найближчий російський населений пункт - Куйбишеве, на той час - тимчасовий пункт базування для перекидання російської армії на кордоні, що стоїть навпроти пункту прикордонного пропуску Маринівка. Улітку 2014 року в цьому районі велися активні бої з російською армією за контроль над Савур-Могилою. Також за кілька днів до розриву міномета десь у цих степах спішно забирали з Донбасу російський БУК, який 17-го липня збив Боїнг 777 рейсу МН17.

"По гарячих слідах у лютому 2015 року нам вдалося знайти кілька соціальних профілів учасників цієї мінометної драми. Завдані травми підтвердилися. Рядовий контрактник Іван Плетньов з Красноярська проходив лікування у військовій лікарні станиці Калиновська (Чечня), де розквартирована його військова частина. На одній з фотографій він позує з милицями, а також радіє отриманій військовій нагороді - медалі Суворова. Це стандартна практика в російській армії часів активних боїв, коли за поранення дають медаль Суворова, а за смерть - Орден Мужності посмертно", - йдеться в публікації.

Згодом Плетньов видаляє в сі фотографії, створює нові сторінки в соціальних мережах (3 профілі у "ВКонтакте" та 3 в "Однокласниках"), з якими і потрапляє на "Миротворець".

"Ми почали забувати про Плетньова, але нам про нього нагадало ГУР МО України. Виявилося, що у 2016-му році Плетньов відмовився їхати на Донбас. "Відмовники" вже мали поранення на Донбасі, але так і не отримали належні виплати. Зрештою, Плетньов вирішив, що краще мати дві ноги, ніж дві медалі Суворова за поранення. Ну і, звичайно, злий жарт із ним зіграло місце поранення. Найімовірніше, йшлося про нещасний випадок, який, можливо, стався просто на кордоні з Україною. Медаль звичайно дали, а ось грошима передбачувано обділили", - доходять висновку волонтери.

"Маю важливий проєкт": Український актор, який зіграв поета Стуса, розповів, чому виїхав за кордон під час війни

п’ятниця, 4 квітень 2025, 22:36

Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...

А що - так можна було?: Церква почала проводити бої рестлерів, щоб... залучити більше парафіян

п’ятниця, 4 квітень 2025, 21:59

Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...