Українські волонтери-розслідувачі провели додатковий факт-чекінг інформації про поранення відразу восьми контрактників 18-ї ОМСБр у липні 2014 року на українсько-російському кордоні. Про це йдеться в матеріалі міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm, передають Патріоти України.
"22.07.14 року приблизно о 04 год. 45 хв. унаслідок нещасного випадку (розриву міномета) поранено 8 військовослужбовців Міністерства Оборони Росії, які проходять службу за контрактом у 18 ОМСБр ЗС РФ, 3 батальйон по Чеченській республіці:
1. Магомедов М.А. – важке поранення
2. Плетньов І.В. – важке поранення
3. Ісаєв Н.Д. – осколкове поранення
4. Могомедов Н.З. – осколкове поранення
5. Меліков С.Е. – осколкове поранення
6. Касумов Н.К. – осколкове поранення
7. Ністаліев Ф.Я. – осколкове поранення
8. Кортнізов Ш.І. – осколкове поранення
Цих поранень зазнали 22.07.14 приблизно о 04 г. 30 хв., унаслідок розриву міномета, за 3000 метрів від кордону РФ, у напрямку х. Кожевня, Україна. Поранених військовослужбовців вертольотом евакуйовано до шпиталю м. Ростова-на-Дону".
З опису не зрозуміло, чи перебував мінометний розрахунок на території України або на території Росії. Хутір Кожевня розташовується прямо на українсько-російському кордоні (близько 500 метрів)", - йдеться в матеріалі.
Найближчий російський населений пункт - Куйбишеве, на той час - тимчасовий пункт базування для перекидання російської армії на кордоні, що стоїть навпроти пункту прикордонного пропуску Маринівка. Улітку 2014 року в цьому районі велися активні бої з російською армією за контроль над Савур-Могилою. Також за кілька днів до розриву міномета десь у цих степах спішно забирали з Донбасу російський БУК, який 17-го липня збив Боїнг 777 рейсу МН17.
"По гарячих слідах у лютому 2015 року нам вдалося знайти кілька соціальних профілів учасників цієї мінометної драми. Завдані травми підтвердилися. Рядовий контрактник Іван Плетньов з Красноярська проходив лікування у військовій лікарні станиці Калиновська (Чечня), де розквартирована його військова частина. На одній з фотографій він позує з милицями, а також радіє отриманій військовій нагороді - медалі Суворова. Це стандартна практика в російській армії часів активних боїв, коли за поранення дають медаль Суворова, а за смерть - Орден Мужності посмертно", - йдеться в публікації.
Згодом Плетньов видаляє в сі фотографії, створює нові сторінки в соціальних мережах (3 профілі у "ВКонтакте" та 3 в "Однокласниках"), з якими і потрапляє на "Миротворець".
"Ми почали забувати про Плетньова, але нам про нього нагадало ГУР МО України. Виявилося, що у 2016-му році Плетньов відмовився їхати на Донбас. "Відмовники" вже мали поранення на Донбасі, але так і не отримали належні виплати. Зрештою, Плетньов вирішив, що краще мати дві ноги, ніж дві медалі Суворова за поранення. Ну і, звичайно, злий жарт із ним зіграло місце поранення. Найімовірніше, йшлося про нещасний випадок, який, можливо, стався просто на кордоні з Україною. Медаль звичайно дали, а ось грошима передбачувано обділили", - доходять висновку волонтери.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...