Йанг-А Лі (Young-A Lee), професорка з Університету штату Айова, пошила одяг з побічного продукту приготування напою чайного гриба, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Для створення тканини, яка за своїм зовнішнім виглядом нагадує шкіру, Йанг-А Лі використовує волокна целюлози чайного гриба, які харчуються оцтом і цукром. У пластикових контейнерах вона вирощує гелеобразную плівку, яка придатна для створення одягу, взуття та сумок.
Основна перевага одягу з "грибної" тканини полягає в тому, що матеріал, з якого вона зроблена, - біорозкладаний і повертається у грунт в якості поживної речовини. Однак у нього є і ряд недоліків: випробування показали, що одна з найбільших проблем - це поглинання вологи з повітря і поту людини, що носить жилет або взуття. Волога розм'якшує тканину і робить її менш довговічною. Інша складність полягає в швидкості виробництва матеріалу - вирощування плівки може тривати від трьох до чотирьох тижнів.
Це ускладнює масове виробництво, тому Йанг-А Лі і її команда на даний момент працюють над скороченням терміну вирощування плівки. "Якщо наш проект виявиться успішним, то відновлювальна тканину на основі целюлози може стати кроком назустріч Cradle-to-Cradle системам", - коментує авторка проекту.
Cradle-to-Cradle або C2C - концепція, заснована на ідеї безвідходних систем виробництва, що не завдають шкоди навколишньому середовищу.
В Україні, як і в усьому світі, шукають можливість зменшити кількість відходів. Зокрема, в нашій державі запланували зробити особливу ТЕЦ. . Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури планує будівництво теплоелектроцентралей (ТЕЦ), які ...
Як відомо, уряд планує «зрізати» занадто високі пенсії частині чиновників та прокурорів. Разом з тим, іншим пенсіонерам пенсії будуть, навпаки, збільшені, передають Патріоти України. Йдеться про додаткові виплати, що перевищують 2,3 тис грн, повідомила...