Йанг-А Лі (Young-A Lee), професорка з Університету штату Айова, пошила одяг з побічного продукту приготування напою чайного гриба, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Для створення тканини, яка за своїм зовнішнім виглядом нагадує шкіру, Йанг-А Лі використовує волокна целюлози чайного гриба, які харчуються оцтом і цукром. У пластикових контейнерах вона вирощує гелеобразную плівку, яка придатна для створення одягу, взуття та сумок.
Основна перевага одягу з "грибної" тканини полягає в тому, що матеріал, з якого вона зроблена, - біорозкладаний і повертається у грунт в якості поживної речовини. Однак у нього є і ряд недоліків: випробування показали, що одна з найбільших проблем - це поглинання вологи з повітря і поту людини, що носить жилет або взуття. Волога розм'якшує тканину і робить її менш довговічною. Інша складність полягає в швидкості виробництва матеріалу - вирощування плівки може тривати від трьох до чотирьох тижнів.
Це ускладнює масове виробництво, тому Йанг-А Лі і її команда на даний момент працюють над скороченням терміну вирощування плівки. "Якщо наш проект виявиться успішним, то відновлювальна тканину на основі целюлози може стати кроком назустріч Cradle-to-Cradle системам", - коментує авторка проекту.
Cradle-to-Cradle або C2C - концепція, заснована на ідеї безвідходних систем виробництва, що не завдають шкоди навколишньому середовищу.
Священник Православної церкви України Олексій Філюк дозволив своїй пастві повідомляти терцентрам комплектування про тестя, який погано поводиться. Священник пояснив, що таку людину можна відправити в армію, але лише за виконання додаткових умов. При ць...
У четвер, 15 травня, на Львівщині випав сніг. Опади сталися в гірських районах, зокрема в населених пунктах Тухолька, Славське та Плав'є, повідомляють Патріоти України. Попри те, що зараз середина травня земля знову вкрилася снігом. Раніше синоптики пр...