Людина епохи: У мережі пригадали, що Бжезіньський писав про Україну

Відомий експерт, зокрема, пропонував вирішити конфлікт з Росією за фінським сценарієм, шляхом відмови України від вступу в НАТО.

Збігнєв Бжезіньський. Фото:https://economistua.com

У США 26 травня на 90 році життя помер Збігнєв Бжезінський – політолог, соціолог і радник американського президента Джиммі Картера. Під час своїх виступів і в роботах Бжезінський часто приділяв увагу Україні. Про це пише Апостроф, передають Патріоти України.

Вирішити конфлікт з Росією політолог пропонував за фінським сценарієм, шляхом відмови України від вступу в НАТО:

"Україна повинна мати право вільно вибирати свою політичну ідентичність і більше пов'язана з Європою. У той же час Росію треба запевнити, що Україну не приймуть в НАТО. Це формула рішення".

Також політолог запропонував сценарій повернення Криму:

"Мова не йде про передачу Криму повністю Україні, так само як і не може бути мови про повернення Криму цілком Росії. Думаю, з часом можливо як досягти певного політичного рішення, згідно з яким Крим буде повернутий якимось чином на основі визнання і врахування існування тих трьох елементів: нового російського шару, що існує кілька десятиліть шару українського, а також частини, про яку до цього часу не говорили зовсім - кримські татари, які мають право на самовизначення".

Бжезінський виступав за надання Україні зброї для оборони:

"Було б доцільно надати Україні оборонну зброю для захисту великих міст, наприклад, протитанкові озброєння або міномети, тому що ми повинні були підвищити ціну російського насильства. Захопити місто, населення якого налаштовано на оборону, вимагає надзвичайно великих витрат".

Говорив експерт і про важливість санкцій проти Росії:

"Якщо б не було санкцій, то Росія, на жаль, мала б розв'язані руки для того, щоб ліквідувати незалежність України... Ставка насправді висока: це стабільність Європи, стабільність доконаних фактів і кордонів держав, а також можливість самостійно обирати власне майбутнє, що є правом кожного з європейських держав".

На шляху до колонізації Червоної планети: Дрон Ingenuity оновив власний політний рекорд на Марсі (відео)

неділя, 29 травень 2022, 10:21

Дрон NASA на Марсі Ingenuity зняв відео рекордного за відстанню польоту, повідомляє NASA. Сам політ відбувся 8 квітня, він був 25-м з початку місії. . Гелікоптер подолав 704 метри зі швидкістю понад 19 км/год, це був найшвидший та найдовший політ дрон...

На "Азовсталі" загинула військова медикиня - тіло Героїні забрати не змогли

неділя, 29 травень 2022, 10:10

На металургійному комбінаті "Азовсталь" у Маріуполі загинула військова медикиня Наталія Стребкова. Жінці було 45 років, її життя обірвалося 15 квітня через російських окупантів. Про це у Facebook розповіли її донька Ірина Шматко та чоловік Олексій Гару...