"Людина, яка власним прикладом нагадує про Священну історію" - журналістка про "феномен" Любомира Гузара

Покійний Кардинал УГКЦ був людиною, присутність якої змушувала оточуючих випрямити спину і підняти голову, наголосила Катерина Щоткіна.

Любомир Гузар. Фото:https://te.20minut.ua

Екс-глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Любомир Гузар, який помер після тривалої хвороби, був "останнім з гігантів" і "людиною легендою". Про це в своїй публікації для Дзеркала тижня написала журналістка Катерина Щоткіна, передають Патріоти України.

"Ключ до авторитету Любомира Гузара - останнього з гігантів - шукали і шукатимуть, поступово перетворюючи його особистість в легенду, а легенду - в міф. З одного боку, все начебто просто: ясний розум, добра освіта, вміння розмовляти з людьми, глибока особиста порядність. Але навіть якщо зібрати це все - і багато іншого - разом, не вийде людина, сама присутність якої змушувала оточуючих випрямити спину і підняти голову", - пише вона в матеріалі.

Вона підкреслює, що при зустрічі з Блаженнішим Любомиром люди "виявлялися перед одним єдиним дзеркалом, що відображає саме те, що створив Бог за образом і подобою Своєю".

"Гузар був людиною, яка власним прикладом нагадує нам про межі норми і гамбурзький рахунок. Або стосовно нього краще було б сказати - про Священну Історію. Якщо більшість з нас просто живе своє життя і справляється з труднощами в міру своїх сил, не помічаючи, як кожна дія, кожен крок або навіть слово щось зрушує в самих основах світобудови, виявляється піщинкою, кинутою на чашу Світла або Пітьми, то Гузар бачив, як крізь кожну долю і поворот долі, немов крізь тонку тканину, просвічує Священна Історія", - пояснила журналістка.

За її словами, часто Гузар не просто порівнював реалії з біблійними сюжетами, а прямо вказував на наше особисту участь в біблійних подіях.

"Давав нам зрозуміти, що ми не просто Вані з Манями, які сяк-так зводять минуле з майбутнім в дні насущному, але кожен з нас - учасник великої містерії", - підкреслила автор.

У окупованому Донецьку із крана замість питної води тече бруд (відео)

вівторок, 5 липень 2022, 23:51

У непідконтрольному Україні Донецьку замість питної води із крана тече бруд. Один із місцевих пабліків опублікував відповідне відео, передають Патріоти України.

"Я скоро вернусь в задницу!": Люксембурзький футболіст зібрався до московського Спартака та порадував фанів цікавою обмовкою (фото)

вівторок, 5 липень 2022, 23:42

Люксембурзький футболіст московського "Спартака" Крістофер Мартінс Перейра зробив курйозний допис в Instagram на тему повернення з відпустки. . 25-річний півзахисник звернувся до вболівальників, щоб повідомити, що він швидко повернеться до Росії. Але в...