"Людина, яка власним прикладом нагадує про Священну історію" - журналістка про "феномен" Любомира Гузара

Покійний Кардинал УГКЦ був людиною, присутність якої змушувала оточуючих випрямити спину і підняти голову, наголосила Катерина Щоткіна.

Любомир Гузар. Фото:https://te.20minut.ua

Екс-глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Любомир Гузар, який помер після тривалої хвороби, був "останнім з гігантів" і "людиною легендою". Про це в своїй публікації для Дзеркала тижня написала журналістка Катерина Щоткіна, передають Патріоти України.

"Ключ до авторитету Любомира Гузара - останнього з гігантів - шукали і шукатимуть, поступово перетворюючи його особистість в легенду, а легенду - в міф. З одного боку, все начебто просто: ясний розум, добра освіта, вміння розмовляти з людьми, глибока особиста порядність. Але навіть якщо зібрати це все - і багато іншого - разом, не вийде людина, сама присутність якої змушувала оточуючих випрямити спину і підняти голову", - пише вона в матеріалі.

Вона підкреслює, що при зустрічі з Блаженнішим Любомиром люди "виявлялися перед одним єдиним дзеркалом, що відображає саме те, що створив Бог за образом і подобою Своєю".

"Гузар був людиною, яка власним прикладом нагадує нам про межі норми і гамбурзький рахунок. Або стосовно нього краще було б сказати - про Священну Історію. Якщо більшість з нас просто живе своє життя і справляється з труднощами в міру своїх сил, не помічаючи, як кожна дія, кожен крок або навіть слово щось зрушує в самих основах світобудови, виявляється піщинкою, кинутою на чашу Світла або Пітьми, то Гузар бачив, як крізь кожну долю і поворот долі, немов крізь тонку тканину, просвічує Священна Історія", - пояснила журналістка.

За її словами, часто Гузар не просто порівнював реалії з біблійними сюжетами, а прямо вказував на наше особисту участь в біблійних подіях.

"Давав нам зрозуміти, що ми не просто Вані з Манями, які сяк-так зводять минуле з майбутнім в дні насущному, але кожен з нас - учасник великої містерії", - підкреслила автор.

Люди повідомляють про кілька вибухів: У Лукашенка горить Мінський автомобільний завод (відео)

понеділок, 27 березень 2023, 21:31

Сьогодні, 27 березня, у Білорусі загорівся Мінський автомобільний завод. Над територією підприємства здійнявся чорний дим. Про це повідомляють місцеві Telegram-канал. Як зазначається у повідомленні, приблизно о 19:15 в районі заводу нібито пролунали кі...

Захищав рідну землю: На Бахмутському напрямку загинув журналіст родом із Донеччини

понеділок, 27 березень 2023, 21:29

На Бахмутському напрямку 25 березня загинув журналіст видання "Вчасно" та захисник із Донеччини Олександр Цахнів. Загиблому воїну було 38 років. Про це повідомляє інформагенство "Вчасно", передають Патріоти України. Олександр Цахнів мав досвід роботи у...