Кіберполіція виявила близько 200 акаунтів, які пропонують дітям суїцидальні групи або примушують надати конфіденційну інформацію про матеріальний стан батьків для подальшого вимагання грошей. Про це на прес-конференції в Києві повідомив начальник київського управління Департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Кропива, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.
"Станом на сьогоднішній день нами встановлено, заблоковано близько 200 акаунтів, які пропонують суїцидальні групи або займаються фінансовим шахрайством, примушуючи дітей надати певну конфіденційну інформацію про майновий стан батьків, номери їхніх банківських карток тощо", - сказав Кропива.
За його словами, підрозділами кіберполіції проводиться активна робота з ідентифікації кожного такого акаунта, місця його знаходження та встановлення організаторів.
Кропива зауважив, що такі акаунти розповсюджуються шахраями не лише у відомих соціальних мережах, але й на так званих ігрових майданчиках, якими користуються діти в інтернет-мережі. У свою чергу начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП у м.Києві Лариса Зуб повідомила, що впродовж минулого року у столиці було зафіксовано 10 дитячих суїцидів, цього року - 1.
Щоб уникнути негативних наслідків від користування дітьми інтернетом, фахівці радять батькам більше спілкуватися з ними, цікавитися змістом їхніх сторінок у соцмережах тощо.
У четвер, 15 травня, на Львівщині випав сніг. Опади сталися в гірських районах, зокрема в населених пунктах Тухолька, Славське та Плав'є, повідомляють Патріоти України. Попри те, що зараз середина травня земля знову вкрилася снігом. Раніше синоптики пр...
Суд на Волині виніс вирок двом працівникам поліції, які в публічному місці слухали російську музику, а потім побили людей, які зробили їм зауваження. Про це стало відомо з вироку Локачинського районного суду від 12 травня 2025 року, передають Патріоти ...