На Черкащині в селі Бровахи жила Євдокія Лисенко. Вона народила й виростила 16 дітей. Із них десятеро синів відправила на війну з фашистськими окупантами, і всі вони повернулися додому з перемогою. 1946 року Євдокії Данилівні присвоїли почесне звання «Мати-героїня», а 1984-го в її рідному селі відкрили пам’ятник. Відтоді біля нього тамтешні жителі на обласному рівні відзначають День матері, передають Патріоти України з посиланням на Народну Армію.
Про долю цієї солдатської матері йдеться в інформаційно-просвітницькому проекті «Жіночі історії Другої світової війни», який започаткував 2016 року Український інститут національної пам’яті. Історичні документи про 13 українських жінок стали експозицією Національного музею історії України в Другій світовій війні. Особливість її полягає в тому, що матеріали розповідають не про представниць бойових спеціальностей, а про жінок у тилу.
Іще одну історію присвячено в проекті Марії Бабинчук, підпільниці, яка мала псевдонім Калина, активістці Організації українських націоналістів. З 1941 року вона працювала в госпіталі в місті Станіславі, переправляла з нього медикаменти для бійців УПА. Марія вийшла заміж за побратима по ОУН Григорія Вецебу. У них народилася донька Мотря, яку подружжя віддало на догляд місцевій жінці, а самі розпочали підпільну боротьбу за національну незалежність. 1950 року в одному з боїв з енкаведистами вони загинули, залишивши доньці листи-заповіти, у яких розповіли про свою участь у боротьбі за Україну.
Військовослужбовець 3 Інтернаціонального легіону оборони України з позивним Silver Dog усім своїм виглядом випромінює незворушну силу і нестримну потужність. . «Для мене Легіон — це ніколи не здаватися!», — каже Silver Dog. . З першого погляду чоловік...
Повномасштабний напад Росії на Україну змусив багатьох людей виїхати за кордон. Країну залишали кваліфіковані працівники, серед яких й IT-спеціалісти, передають Патріоти України. Через три роки з моменту початку війни айтівці, які вимушено поїхали в ін...