На Черкащині в селі Бровахи жила Євдокія Лисенко. Вона народила й виростила 16 дітей. Із них десятеро синів відправила на війну з фашистськими окупантами, і всі вони повернулися додому з перемогою. 1946 року Євдокії Данилівні присвоїли почесне звання «Мати-героїня», а 1984-го в її рідному селі відкрили пам’ятник. Відтоді біля нього тамтешні жителі на обласному рівні відзначають День матері, передають Патріоти України з посиланням на Народну Армію.
Про долю цієї солдатської матері йдеться в інформаційно-просвітницькому проекті «Жіночі історії Другої світової війни», який започаткував 2016 року Український інститут національної пам’яті. Історичні документи про 13 українських жінок стали експозицією Національного музею історії України в Другій світовій війні. Особливість її полягає в тому, що матеріали розповідають не про представниць бойових спеціальностей, а про жінок у тилу.
Іще одну історію присвячено в проекті Марії Бабинчук, підпільниці, яка мала псевдонім Калина, активістці Організації українських націоналістів. З 1941 року вона працювала в госпіталі в місті Станіславі, переправляла з нього медикаменти для бійців УПА. Марія вийшла заміж за побратима по ОУН Григорія Вецебу. У них народилася донька Мотря, яку подружжя віддало на догляд місцевій жінці, а самі розпочали підпільну боротьбу за національну незалежність. 1950 року в одному з боїв з енкаведистами вони загинули, залишивши доньці листи-заповіти, у яких розповіли про свою участь у боротьбі за Україну.
Колишній президент ФІФА Мішель Платіні став свідком пограбування власного маєтку, . Про те, що Платіні пограбували, передають Патріоти України з посиланням на RMC Sport. . У повідомленні зазначено, що у п’ятницю, 18 липня, Платіні розбудив сторонній ш...
Український боксер Олександр Усик 17 липня спантеличив команду британського спортсмена Даніеля Дюбуа фразеологізмом про коней. Про це повідомив "Чемпіон", передають Патріоти України. Під час фінальної пресконференції перед боєм за титул абсолютного чем...