Сьогодні вночі, о 23.30 26 травня, команда з КПІ імені Ігоря Сікорського встановила радіозв'язок і розпочала налагодження окремих підсистем створеного ними наносупутника PolyITAN-2. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України, передають Патріоти України.
Як стало відомо, супутник вийшов на власну навколоземну орбіту з Міжнародної космічної станції (МКС), куди його 18 квітня з мису Канаверал, штат Флорида, США, доставила ракета ATLAS-5. Космічний апарат було створено в межах міжнародного космічного проекту QB50 під загальною координацією Інституту гідродинаміки фон Кармана (Бельгія). Головне завдання проекту – дослідження змін клімату. Його розпочато в рамках Програми Європейської Комісії FP7 у 2012 році.
Це вже другий наносупутник, створений командою з КПІ ім. Ігоря Сікорського для зазначеного проекту. У 2014 році було створено та виведено на навколоземну орбіту наносупутник PolyITAN-1. Третій рік цей космічний апарат продовжує успішно працювати на навколоземній орбіті і регулярно передає дані в центр управління польотом КПІ.
Отримана інформація є важливою для подальшого виконання міжнародного проекту. Цей інноваційний проект став можливим завдяки інвестиційній підтримці компанії «Боїнг» та венчурних фондів імені академіка Михалевича та Костянтина Калініна.
Попри те що держава не планує найближчим часом підвищувати мінімальну пенсію, українські пенсіонери можуть розраховувати на вікові доплати, передають Патріоти України. Зокрема, у липні тим, хто досягне певного віку, будуть доплачувати до пенсії відпові...
У Києві двоє чоловіків "обмивали" куплене люксове авто Bentley Bentayga і потрапили в ДТП. В результаті автівку розтрощили вщент. Про це пише "Телеграф" з посиланням на власні джерела, передають Патріоти України. Автопригода сталася в ніч проти 6 липня...