"Музеї раніше відзначали, що вони є абсолютно нейтральними організаціями, що не володіють політичним впливом і не мають політичних зобов'язань. В період проведення виставки музеї були і раніше залишаються хранителями унікальних колекцій археологічних пам'яток кримської історії і культури, які завдяки багаторічним зусиллям науковців, вчених і технічних фахівців витягувалися археологами з кримської землі. Їх статус і права захищені законом", - йдеться в заяві.
Музеї запевняють, що предмети з колекції скіфського золота не будуть передані на територію Росії в разі можливого повернення в Крим, і сподіваються на апеляційне рішення. "Тепер музеям доведеться повністю довіритися Апеляційному суду Амстердама, який, як вони сподіваються, винесе інше рішення - рішення, яке дозволить музеям зберегти результати багаторічної роботи і відновити колекції, які заслуговують на повагу широкої публіки, працівників культури і археологів, вчених і працівників освіти України, Росії і Нідерландів, а також всіх цивілізованих народів світу, які хочуть захищати, а не руйнувати культурні установи, до числа яких відносяться музеї", - наголошується в заяві.
Експонати кримських музеїв в 2014 році були передані Нідерландам для виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі" (так зване скіфське золото). Виставка проходила з 6 лютого по 28 травня 2014 року, але в березні в Криму пройшов незаконний референдум, і Росія анексувала півострів. Після цього свої права на експонати заявили і Київ, і підконтрольні Москві "влади" Криму.
У вересні 2014 року в Україну повернулися 19 експонатів виставки - та частина колекції, яка до виставки зберігалася в Музеї історичних коштовностей, інша частина (565 експонатів) залишилася в Нідерландах. У січні 2015 року в Амстердамі почалися слухання у справі про повернення колекції скіфського золота.
14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення повернути Україні скіфське золото. Вердикт винесено на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності повинні бути повернуті суверенній державі, яка надала їх для тимчасової експозиції. В даному випадку це - Україна. Суд зобов'язав українську сторону виплатити розташованому в Амстердамі Музею Аллард Пірсона за зберігання артефактів € 111 тис. У Міністерстві юстиції України очікують, що золото скіфів повернеться в Україну до кінця 2017 року.
В Україні, як і в усьому світі, шукають можливість зменшити кількість відходів. Зокрема, в нашій державі запланували зробити особливу ТЕЦ. . Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури планує будівництво теплоелектроцентралей (ТЕЦ), які ...
Як відомо, уряд планує «зрізати» занадто високі пенсії частині чиновників та прокурорів. Разом з тим, іншим пенсіонерам пенсії будуть, навпаки, збільшені, передають Патріоти України. Йдеться про додаткові виплати, що перевищують 2,3 тис грн, повідомила...