Починаючи з 2014 року, кількість українських трудових мігрантів в Росії почала скорочуватися і до 2016 року продемонструвала різке зниження. Про це пише DW, інформують Патріоти України.
2013 рік був рекордним як за кількістю відвідувань українськими громадянами Росії, так і за обсягом грошових переказів, здійснених фізичними особами з РФ в Україну. У зв'язку з кризою в російсько-українських відносинах, яка виникла після окупації Криму і війни на Донбасі в 2014 році, чисельність українських гастарбайтерів в Росії стала скорочуватися.
Динаміка обсягів грошових переказів українських заробітчан в 2015-2016 роках демонструє різке зниження в порівнянні з 2013 роком. Причина в тому, що українці все рідше вибирають в якості місця роботи Росію, вважаючи за краще їхати у Євросоюз.
"Після Майдану кількість українських "заробітчан" в Росії зменшилася як мінімум на 30%", - заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
Директор сервісу грошових переказів Іван Ситнов розповів, що в доларовому еквіваленті за підсумками першого кварталу цього року обсяг переказів в Україну з РФ скоротився в 3 рази.
"Якщо в 2013 році, згідно з даними Банку Росії, з РФ в Україну фізичними особами за всіма системами грошових переказів було відправлено майже 3,5 мільярда доларів, то в 2015 році цифра становила 1,2 мільярда. За підсумками першого півріччя 2016 року середній чек дорівнював 202 доларам", - констатує Ситнов.
Ще одна тенденція, що стала актуальною для української міграції - зміна пріоритетів при виборі країни для працевлаштування. "Тепер люди прагнуть до Євросоюзу", - зазначає Охріменко.
Особливо євроспрямування властиві молоді. На першому місці за кількістю українських мігрантів серед європейських країн знаходиться Польща.
В Орхидському озері в Албанії науковці виявили залишки доісторичного людського поселення, що могло бути організованою громадою, яка займалася мисливством та землеробством. Вчені вважають, що це поселення найдавніше з озерних у Європі - його створили бл...
На Черкащині чоловік ненавмисно ухилився від мобілізації. Як з'ясувалося, це сталося через помилку працівника територіального центру комплектування (ТЦК). Про це йдеться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, передають Патріоти України. Суд визна...