На Запоріжжі знову виявили випадки захворювання ботулізмом

З'ясувалося, що хворі вживали в'ялену рибу - ляща домашнього приготування і товстолобика, якого купили на стихійному ринку.

Іюстрація:Znaj.ua

У Запорізькій області в реанімацію Дніпрорудненської міськлікарні потрапили двоє людей з діагнозом ботулізм. Про це повідомляє 061.ua, передають Патріоти України.

За даними сайту, хворі - 65-річна мешканка Дніпра і 38-річний житель Дніпрорудного. Вони були госпіталізовані 2 січня в відділення інтенсивної терапії в Дніпрорудному. Пізніше хворі були переведені в Запорізьку обласну інфекційну лікарню.

З'ясувалося, що хворі і ще чотири людини вживали в'ялену рибу - ляща домашнього приготування і товстолобика, якого купили на стихійному ринку в Дніпрорудному. У залишках риби експерти підтвердили наявність ботулізму.

Я повідомлялося раніше, за минулий рік в Запорізькій області зареєстровано 11 випадків ботулізму з 14 постраждалими. При цьому 8 випадків були пов'язані з вживанням риби домашнього приготування і 3 випадки з рибою, придбаною в торговій мережі.

Варто зауважити, що ботулізм є важким токсичним інфекційним захворюванням, в результаті якого уражається нервова система. За словами експертів, відрізнити інфіковані продукти від якісних неможливо.

Ботулізмом можна захворіти після вживання таких продуктів як в'ялена, копчена та солона риба, гриби домашнього консервування, м'ясні і рибні консерви і домашня ковбаса.

Частини українців безкоштовно замінять лічильники газу: Що для цього потрібно зробити

п’ятниця, 27 січень 2023, 15:59

Щомісяця громадяни мають передавати показання лічильників газу облгазам. А що робити тим, чиї прилади обліку енергоносія були пошкоджені під час бойових дій, передають Патріоти України. Як пояснюють в Регіональній газовій компанії, заміна пошкоджених л...

Україна відмовилася будувати нове житло замість зруйнованого: Як отримати компенсацію за квартиру

п’ятниця, 27 січень 2023, 14:56

Україна відмовилася будувати нове житло для громадян, чиї будинки та квартири пошкоджені чи зруйновані. Стало відомо, як отримати компенсацію за нерухомість, яка постраждала через повномасштабну війну з російськими окупантами, передають Патріоти Україн...