Наївне мистецтво: Бабуся на Херсонщині прославилася у 70, почавши малювати неймовірні картини (фото, відео)

​Жінка почала розмальовувати свою оселю після кількох трагедій у родині. Вже 12 років, як жінки немає, а малюнки збереглися. Після смерті господині хату викупили меценати, аби зберегти від знесення.

Стіни у хаті Поліни Райко. Фото:http://tsn.ua/

На Херсонщині створюють перший в Україні музей наївного мистецтва. Про це йдеться у сюжеті ТСН, передають Патріоти України.

У місті Олешки 70-річна бабуся Поліна Райко розмалювала стіни у будинку та усіх спорудах на своєму подвір'ї. Жінка і не уявляла, що створює щось унікальне, а просто прикрашала свій дім. Згодом до оселі бабусі почали приходити туристи, а художники визнали її будинок мистецькою цінністю.

Колгоспниця з гіркою долею почала малювати, коли їй було під 70 років, після кількох трагедій у родині. "Спершу дочка в автокатастрофі загинула, потім чоловік. Син пив. І вона не пішла на вулицю там сплєтнями якимись займатися, вона вдарилась у це. От прийшло до неї малювання. Люди деякі казали, що збожеволіла Поліна", - розповіла сусідка Алла Зборовська.

Жінка малювала звичайною фарбою ПФ по звичайних білених стінах. Вже 12 років, як жінки немає, а малюнки збереглися. Поліна Райко стала відомою ще за життя, коли про неї дізналися херсонські митці. Вони наголошували – це розкішні малюнки у стилі наїв, допомагали з фарбами. А бабуся творила.

Поліна Райко

"Вона поєднувала і християнські образи, і щось з особистого життя, і символіку, яка дісталася з радянського мистецтва. І це все вона синтезувала в абсолютно своїх авторських образах", - розповіла голова центру молодіжних ініціатив "Тотем" Олена Афанасьєва.

На стінах - і чудернацькі фантастичні тигри, і місцева природа з квітами, птахами та рибами. І та сама гора з пісні, де сиділа пара голубів. А під горою – улюблений песик Жучок. Поруч з ангелами і церквами – радянська символіка.

Після смерті господині хату викупили меценати, аби зберегти від знесення. Але господарі - українсько-канадійське подружжя - понад 10 років сюди не навідуються. Їх не можуть знайти і чиновники, а у бюджеті вже передбачені гроші на музей.

Зараз садибу підтримують за пожертви, які залишають туристи. Але цього мало, бо хата поступово руйнується. Малюнки, що були зовні, залишились тільки на світлИнах.

Підозрюють у замовному вбивстві підприємця: Поліція Києва затримала іноземця (відео)

субота, 12 липень 2025, 15:00

Поліцейські Києва затримали 41-річного іноземця, якого підозрюють у замовному вбивстві підприємця в Деснянському районі столиці 8 липня. Про це повідомляє поліція Києва, передають Патріоти України. До розкриття справи були залучені оперативники столичн...

Батько не хоче повертати тіло на батьківщину: На війні в Україні загинув доброволець з Угорщини

субота, 12 липень 2025, 13:58

На війні в Україні загинув громадянин Угорщини, який воював добровольцем у складі українського підрозділу. Про це 11 липня повідомляє Telex, передають Патріоти України. . Журналісти дізналися, що 21-річний громадянин Угорщини Бенджамін Асер загинув 24...