4 січня відзначається День Святої Анастасії - покровительки вагітних жінок. У цей день дивилися на погоду і говорили про те, яким буде жовтень, повідомляють Патріоти України з посиланням на depo.ua.
Також існувало безліч прикмет, за якими судили про врожай. Народженим в День Святої Анастасії варто було носити талісман з яшмою, оскільки вважалося, що це допоможе вберегтися від злих сил.
Анастасія вважається покровителькою всіх породіль, тому їй молилися, щоб попросити допомоги у легких пологах. Їй також молилися про здоров'я і благополуччя дітей, вирушаючи до церкви 4 січня. Крім того, вважалося, що Анастасія протегує невинно засудженим людям.
У день 4 січня селяни ріжуть свиней для різдвяного столу. Починають готувати їжу до свята. Дуже популярною була свиняча ковбаса.
Заміжні жінки і дівчата на виданні вишивали 4 січня особливі рушники. Вважалося, що саме вони можуть бути надійними оберегами і допомогти легше народити дитину, а також зберегти здоров'я матері. Таким рушником бабка-повитуха згодом витирала піт з чола жінки, що народжує і вимовляла змови, які допомагали полегшувати біль і страждання.
Народні прикмети на 4 січня
У цей день суворо заборонялося бити тварин, інакше у людини будуть проблеми з ногами, будуть різні хвороби.
Дівчатам не слід проколювати вуха в День Святої Анастасії, оскільки прикмети говорять, що проколи в цьому випадку довго не заживуть.
Не можна 4 січня ходити по будинку босоніж, тому що в іншому випадку близька людина може сісти у в'язницю.
У цей день не можна в'язати, щоб ніхто з родичів не був засуджений.
Погода на День Анастасії, 4 січня, віщує погоду в жовтні.
Якщо жінка народжує дитину в День Анастасії, то це, за прикметами, віщує удачу. Пологи будуть легкими, а сама дитина з'явиться на світ міцною і здоровою. Щоб дитина швидше народилася, розв'язували всі вузли на одязі, розплітали коси.
4 січня вагітних жінок годували кашею, щоб запобігти викидню.
У День Анастасії майбутнім матерям заборонялося шити.
Багато бурульок на даху будинку 4 січня віщує урожайний рік.
Якщо 4 січня хмари пливуть проти вітру - чекай снігопадів у найближчі дні.
Якщо у річці стало менше води, значить, рік буде несприятливим для рибальства. Крім цього, така прикмета віщує посуху влітку.
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...