Не створювати політичних маніпуляцій: В Україні закликали організаторів "Євробачення" припинити тиск через Самойлову

Українська сторона нагадала Європейському мовному союзу, що російська співачка порушила законодавство, відвідавши окупований Крим, анексію якого не визнає жодна європейська країна.

Ілюстрація:Радіо Свобода

Наглядова рада Громадської телерадіокомпанії закликає Європейський мовний союз (організатор "Євробачення") поважати суверенітет і територіальну цілісність України і не чинити тиск з приводу рішення щодо участі Росії в конкурсі. Про це йдеться в заяві, опублікованій у відповідь на лист директора ЄМС Інгрід Делтенре з погрозами виключити Україну з пісенного конкурсу, передають Патріоти України.

"Відвідавши Крим без дозволу української влади, Юлія Самойлова порушила суверенітет і закони України. Крім РФ, жодна інша країна, громадські мовники якої входять в Європейський мовний союз, не має підстав оскаржувати таку кваліфікацію дій Юлії Самойлової, оскільки жодна європейська країна не визнає приналежність Криму Росії", - йдеться в заяві.

Відзначається, що Україна поділяє негативні почуття з приводу того, що конкурс використовується як засіб протистояння між РФ і Україною.

"Однак нас дивує той факт, що "засмучення" і "злість" з цього приводу генеральний директор Європейського мовного союзу виражає не російській, а українській стороні. Це істотно суперечить заявам пані Делтенре про "аполітичність" "Євробачення", оскільки фактично пані Делтенре стає на сторону Росії", - підкреслили в громадській телерадіокомпанії, зазначивши, що Служба безпеки прийняла рішення по Самойловій в рамках своїх повноважень.

У зв'язку з цим український мовник закликав Делтенре "поважати суверенітет України, не перетворювати Європейський мовний союз в інструмент посилення чужих політичних маніпуляцій і не перешкоджати такими заявами нормальному і повноцінному проведенню конкурсу - як в цьому році, так і в майбутньому.

"Закликаємо також уникати погроз щодо виключення України з числа учасників конкурсу "Євробачення", - йдеться в заяві.

Одесит використовував маленьку доньку як прикриття для продажу кокаїну

вівторок, 3 жовтень 2023, 19:15

В Одесі місцевий житель використовував маленьку доньку як прикриття для продажу кокаїну. ховав у дитячому рюкзаку. Про це повідомила поліція Одеської області, передають Патріоти України. Чоловіка затримали на вулиці, куди він приїхав на таксі з партією...

Зробите собі гірше: Чи можуть затримати військовозобов’язаного за відмову брати повістку

вівторок, 3 жовтень 2023, 18:56

Якщо відбувається затримання військовозобов'язаного поза правовими методами, потрібно одночасно скаржитися в декілька органів - ДБР чи поліцію, передають Патріоти України. Незважаючи на те, що мобілізацію в Україні вкотре продовжили, тепер до 15 листоп...