Не створювати політичних маніпуляцій: В Україні закликали організаторів "Євробачення" припинити тиск через Самойлову

Українська сторона нагадала Європейському мовному союзу, що російська співачка порушила законодавство, відвідавши окупований Крим, анексію якого не визнає жодна європейська країна.

Ілюстрація:Радіо Свобода

Наглядова рада Громадської телерадіокомпанії закликає Європейський мовний союз (організатор "Євробачення") поважати суверенітет і територіальну цілісність України і не чинити тиск з приводу рішення щодо участі Росії в конкурсі. Про це йдеться в заяві, опублікованій у відповідь на лист директора ЄМС Інгрід Делтенре з погрозами виключити Україну з пісенного конкурсу, передають Патріоти України.

"Відвідавши Крим без дозволу української влади, Юлія Самойлова порушила суверенітет і закони України. Крім РФ, жодна інша країна, громадські мовники якої входять в Європейський мовний союз, не має підстав оскаржувати таку кваліфікацію дій Юлії Самойлової, оскільки жодна європейська країна не визнає приналежність Криму Росії", - йдеться в заяві.

Відзначається, що Україна поділяє негативні почуття з приводу того, що конкурс використовується як засіб протистояння між РФ і Україною.

"Однак нас дивує той факт, що "засмучення" і "злість" з цього приводу генеральний директор Європейського мовного союзу виражає не російській, а українській стороні. Це істотно суперечить заявам пані Делтенре про "аполітичність" "Євробачення", оскільки фактично пані Делтенре стає на сторону Росії", - підкреслили в громадській телерадіокомпанії, зазначивши, що Служба безпеки прийняла рішення по Самойловій в рамках своїх повноважень.

У зв'язку з цим український мовник закликав Делтенре "поважати суверенітет України, не перетворювати Європейський мовний союз в інструмент посилення чужих політичних маніпуляцій і не перешкоджати такими заявами нормальному і повноцінному проведенню конкурсу - як в цьому році, так і в майбутньому.

"Закликаємо також уникати погроз щодо виключення України з числа учасників конкурсу "Євробачення", - йдеться в заяві.

"Якщо він піде з України": Відома американська модель запропонувала Путіну свої відверті фото в обмін на завершення війни

п’ятниця, 3 лютий 2023, 12:44

Відома американська модель Капріс Буре згодна позувати оголеною для російського диктатора Володимира Путіна, якщо він припинить своє вторгнення в Україну. Про це 51-річна модель та бізнес-вумен розповіла на прем'єрі фільму Логово, яка відбулася в Лондо...

Поліція їздила на "терміновий виклик": У лікарні російська пенсіонерка... "ображала" Путіна

п’ятниця, 3 лютий 2023, 11:45

У столиці Росії викликали поліцію в лікарню через те, що одна з пацієнток "ображала" президента Володимира Путіна, інформують Патріоти України. Як повідомляє російський Telegram-канал Baza, виклик в поліцію надійшов з медичного центру імені Бурназяна. ...