Не тільки вів справу Стуса: "Радіо Свобода" розкопало, як ще Медведчук міг прислужитись КДБ

Віктор Медведчук міг бути задіяний в активних заходах щодо контактів з діаспорою, яка у той час якраз намагалася вийти на допомогу радянським дисидентам.

Віктор Медведчук. Фото: 112 Україна.

У 1980-их рр. тодішній молодий співробітник Київської колегії адвокатів, а нині кум Путіна й де-факто його повановажний представник в Україні Віктор Медведчук, можливо, співробітничав не лише з 5-им (ідеологічним) управлінням КДБ, котре протидіяло інакодумству, але й з 2-м, тобто із контррозвідкою. Про це йдеться у розслідуванні, присвяченому архівним документам батька й синів Медведчуків, передають Патріоти України.

Зокрема, справу Віктора Медведчука - старшого сина Володимира Несторовича Медведчука, 1918 року народження - "вивчали представники 5-го Управління Комітету держбезпеки, яке, зокрема, займалось дисидентами, і пізніше Віктор Медведчук вже сам брав участь у політичних процесах над інакодумцями як державний захисник".

За 4 роки, у 1981-му, документи щодо Володимира Медведчука, який на той час помер, знову витягли із шухляди. "Цього разу ними зацікавилось 2-ге управління Комітету держбезпеки (фактично контррозвідка). Через усне прохання запросив їх на ознайомлення майор Юрій Климук", - зазначається у матеріалі.

Що це могло означати, журналістам на умовах анонімності пояснив колишній контррозвідник СБУ: "Чому 1981 рік і 2 управління засвітилося? Віктор Медведчук міг бути задіяний в активних заходах щодо контактів з діаспорою, яка у той час якраз намагалася вийти на допомогу радянським дисидентам. І не виключено, що якраз адвокат (Віктор Медведчук був, зокрема, адвокатом Василя Стуса, Юрія Литвина, Миколи Кунцевича та інших - ред.) використовувався в якості того контактера, який офіційно нібито міг передавати якісь дані за кордон, але насправді займався перехопленням інформації від діаспори, яку вона намагалася донести до засуджених у СРСР".

Зґвалтування дівчинки-підлітка на Закарпатті: Вища рада правосуддя відреагувала на вирок судді Софілканич

понеділок, 27 березень 2023, 23:39

У ВРП пообіцяли розглянути зареєстровані скарги про дисциплінарний проступок судді Воловецького районного суду Оксани Софілканич. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Вищої ради правосуддя, передають Патріоти України. "Вища рада правосуддя повідомляє,...

Люди повідомляють про кілька вибухів: У Лукашенка горить Мінський автомобільний завод (відео)

понеділок, 27 березень 2023, 21:31

Сьогодні, 27 березня, у Білорусі загорівся Мінський автомобільний завод. Над територією підприємства здійнявся чорний дим. Про це повідомляють місцеві Telegram-канал. Як зазначається у повідомленні, приблизно о 19:15 в районі заводу нібито пролунали кі...