Не тільки вів справу Стуса: "Радіо Свобода" розкопало, як ще Медведчук міг прислужитись КДБ

Віктор Медведчук міг бути задіяний в активних заходах щодо контактів з діаспорою, яка у той час якраз намагалася вийти на допомогу радянським дисидентам.

Віктор Медведчук. Фото: 112 Україна.

У 1980-их рр. тодішній молодий співробітник Київської колегії адвокатів, а нині кум Путіна й де-факто його повановажний представник в Україні Віктор Медведчук, можливо, співробітничав не лише з 5-им (ідеологічним) управлінням КДБ, котре протидіяло інакодумству, але й з 2-м, тобто із контррозвідкою. Про це йдеться у розслідуванні, присвяченому архівним документам батька й синів Медведчуків, передають Патріоти України.

Зокрема, справу Віктора Медведчука - старшого сина Володимира Несторовича Медведчука, 1918 року народження - "вивчали представники 5-го Управління Комітету держбезпеки, яке, зокрема, займалось дисидентами, і пізніше Віктор Медведчук вже сам брав участь у політичних процесах над інакодумцями як державний захисник".

За 4 роки, у 1981-му, документи щодо Володимира Медведчука, який на той час помер, знову витягли із шухляди. "Цього разу ними зацікавилось 2-ге управління Комітету держбезпеки (фактично контррозвідка). Через усне прохання запросив їх на ознайомлення майор Юрій Климук", - зазначається у матеріалі.

Що це могло означати, журналістам на умовах анонімності пояснив колишній контррозвідник СБУ: "Чому 1981 рік і 2 управління засвітилося? Віктор Медведчук міг бути задіяний в активних заходах щодо контактів з діаспорою, яка у той час якраз намагалася вийти на допомогу радянським дисидентам. І не виключено, що якраз адвокат (Віктор Медведчук був, зокрема, адвокатом Василя Стуса, Юрія Литвина, Миколи Кунцевича та інших - ред.) використовувався в якості того контактера, який офіційно нібито міг передавати якісь дані за кордон, але насправді займався перехопленням інформації від діаспори, яку вона намагалася донести до засуджених у СРСР".

Губернатор оголосила надзвичайний стан: Нью-Йорк потерпає від сильної повені (відео)

п’ятниця, 29 вересень 2023, 22:51

За інформацією Національної метеорологічної служби (NWS), близько 8,5 мільйонів жителів Нью-Йорку опинились під загрозою повені, оскільки переповнені каналізаційні системи не в змозі ефективно відводити дощову воду. Про це повідомляє The Guardian, пере...

Спіймали на гарячому: Правоохоронці затримали главу райсуду Одещини

п’ятниця, 29 вересень 2023, 22:01

Сьогодні, 29 вересня, в Одеській області правоохоронці затримали виконувача обов'язків голови Комінтернівського райсуду. Він вимагав хабар за прийняття рішення. Про це повідомляє пресслужба НАБУ, передають Патріоти України. «НАБУ і САП спільно з СБУ ви...