Бійці Першого Феодосійського Окремого батальйону морської піхоти (цей батальйон не зрадив присяги і до останнього чинив опір окупантам в Криму, - ред.) виступили проти зміни кольору берета. Про це повідомляє екс-військовослужбовець батальйону, передають Патріоти України з посиланням на Inforesist.
"Морські піхотинці не зраджують традиціям! Сьогодні в рамках урочистостей в день морської піхоти в Миколаєві відбувалася зміна кольору берета і символіки морської піхоти України. Морські піхотинці 1-ФОБМП відмовилися зраджувати присягу і увійшли в парадний стрій під час урочистостей в своїх українських чорних беретах. Збереження символіки є символом збереження боєздатності і традицій, залишків колективів, які вели і ведуть боротьбу з ворогом, і не тільки в рядах морської піхоти, а й у всіх ЗСУ", - заявив він.
Як стало відомо, група військовослужбовців вийшла на плац і вишикувалася перед президентом і керівництвом армії в чорних беретах. Так вони продемонстрували протест проти нових військових головних уборів.
Один з діючих військовослужбовців в коментарі виданню повідомив подробиці протесту.
"Є кілька причин такого вчинку. Одна з них - погане ставлення до військовослужбовців. Ми проти фасадної реформи в армії. Командування не дорожить особовим складом. Їм все одно, піде людина чи ні. Який у неї бойовий досвід. У них звичайна відмазка - завжди знайдуть нову людину. Це радянський підхід до управління колективами, він не підходить в воєнний час", - каже він.
За його словами, цю проблему намагалися піднімати раніше, але вона ігнорувалася.
"Це питання, якщо і піднімалося, то воно піднімається не вищими чинами, а старшинами і матросами, деякими офіцерами. На протязі декількох місяців ветерани морської піхоти писали листи до військових частин - намагалися вплинути на це питання. Як я розумію, нашому командуванню була команда взагалі замовчувати цю ситуацію і не обговорювати це питання.
І в зв'язку з цим загострювалася обстановка. І ми прийшли до того, що було оголошено цей захід і особовий склад, ветерани прийняли рішення саботувати це красиво, культурно. Ми хотіли показати, що ми не якийсь набрід, у нас є своя думка і ми не суперечимо ніяким наказам нашого командування. Уже почалися погрози "якщо ви так зробите, вас всіх звільнять", - розповідає морпіх.
Також він додав, що їх усіх викликали в частину - зараз туди приїде командування армії.
"Зараз буде розбір польотів у військовій частині. Приїде командувач, міністр. Не знаю чим закінчиться. Це не одноразова акція. Вона не стосується беретів, це комплексна проблема", - додає він.
За словами морпіха даний протест підтримало близько 100 чоловік особового складу батальйону.
"Старшинський, матроський і деякі офіцери нашого батальйону підтримали цю акцію. Командири намагалися перешкодити цьому. У цій акції взяло участь близько 100 осіб", - резюмував він.
За даними джерел видання в батальйоні, частина учасників протесту вчора самовільно покинула розташування частини. Деякі з протестуючих вже не служать у морській піхоті.
У той же час командувач ВМС Ігор Воронченко відмовився коментувати дану ситуацію. Телефон командувача морської піхоти Юрія Содоля не відповідає. Прес-служба ВМС недоступна для коментарів.
Слід нагадати, що протягом останніх декількох місяців в інтернеті розгорілася суперечка з приводу кольору берета морської піхоти. Деякі з морпіхів висловили протест проти зміни чорного кольору берета на колір "морської хвилі". У свою чергу група реформаторів Міноборони на чолі з журналістом Віталієм Гайдукевичем стверджували, що чорний колір берета - радянська спадщина, яку сьогодні носять морські піхотинці Росії. У мережі морпіхів, які виступають проти зміни кольору, ображали і в їх адресу висловлювалися нецензурними словами. Гайдукевич категорично відмовлявся сприймати позицію прихильників чорних беретів.
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...
Нове відкриття у Великій піраміді Гізи в Єгипті дозволяє припустити, що ця споруда була не просто місцем останнього упокою фараона, а й гігантською електростанцією. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України. "Вчені піддали конструкцію віком 46...