Одинадцятирічний спікер конференції «Завтра по імені» в колонці для Womo розповідає, чому діти не люблять школу, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
1. Вчитель
Коли ви приходите в школу, вам тут же намагаються вселити страх. Один з них — це боязнь вчителя.
2. Страх оцінки
Після першого страху розвивається страх оцінки. А потім страх покарання батьками, директором школи. У школі не дивляться на те, ким ти є, тебе судять тільки за твоїми оцінками.
3. Страх помилки
Ще один страх — це страх припуститися помилки. Школа не вчить тому, що помилятися можна і потрібно, адже тільки так ти можеш навчитися чогось.
4. Тролінг
Ще одна причина — глузування одноклассників. І часто це вина вчителів, які виставляють дітей на посміховисько, вказуючи їм, що вони роблять щось не так добре, як їхні однокласники. Для них оцінка важливіша за учня. Я ходив у дитячий клуб творчості, я навчився плести з бісеру, ліпити з тіста, робити браслети зі шкіри і багато чого іншого. І коли вихователька з мого гуртка прийшла в мою школу запропонувати майстер-клас і розповіла про мої досягнення, то завуч здивувалася: «Тимофій? Такого бути не може!».
5. Дурні тести
Ці тести, які дають на уроках, неймовірно безглузді, тому що у них немає свого варіанту відповіді. Дитина, щоб одержати хорошу оцінку, намагається вгадати одну відповідь із запропонованих, але ж у неї може бути власна думка, яку він не може написати. Я не думаю, що настане час, коли всі будуть пам'ятати всі столиці світу, все, що написав Тарас Шевченко, квадратний корінь з п'яти. Мені здається, якщо людина чимось зацікавиться, то вона дізнається більше, ніж дитина за 10 років школи. І якщо їй знадобляться знання з інших галузей, то вона легко зможе їх здобути.
6. Обсяг домашніх завдань
Я читав, що немає ніяких доказів, що домашні завдання впливають на успішність і освіту дітей. Одного разу мені дали таку кількість завдань з англійської, що після трьох годин писання я встав і не зміг розігнути шию. Мене відвезли в травмпункт, і цілий тиждень я ходив у шийному корсеті.
7. Заборона на унікальність
У школах дуже не люблять, коли хтось відрізняється від інших. Це починається з вчителя, передається учням і залишається з ними на все життя.
8. Школа не вчить бути щасливим
Я читав, що коли Джону Леннону з The Beatles було п'ять років, мама йому сказала, що найголовніше в житті — бути щасливим. Потім він пішов у школу і його там запитали: «Ким ти мрієш стати в житті?». Він відповів: «Щасливим». Йому сказали: «Ти не розумієш завдання». На що він відповів: «Ви не розумієте життя».
9. Школа не вчить працювати з інформацією
Наприклад, я дивлюся канал на YouTube, де вчитель фізики легко і захопливо розповідає матеріал. Читання або перегляд таких ресурсів може замінити десятки нудних уроків.
10. Школа не готує до дорослого життя
Школа — це підготовка до дорослого життя. Але вона не вчить, ані як зберегти і збільшити дохід, як отримати його, ані, взагалі, як заробляти. Я вважаю, що головним предметом у школі міг би бути предмет, на якому б нас вчили розуміти один одного. Адже вміння спілкуватися — найважливіше.
У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про...
Анджеліна Торрес Вальбона, якій 111 років, живе в Іспанії. Вона каже, що в її довгому житті немає секрету, але вона п’є напій із трьох інгредієнтів на сніданок, передають Патріоти України. Що їсть на сніданок довгожителька? . Мешкаючи в квартирі в Еша...