Неймовірно: Біологи виявили довгожителя серед тварин

Вчені спіймали в водах Гренландії акулу, вік якої становить близько 400 років.

400-річна акула стала найстарішою твариною у світі. Фото:  The Guardian.

Вчені спіймали в водах Гренландії акулу, вік якої становить близько 400 років. Тим самим вона поставила рекорд довголіття серед хребетних тварин. Про це йдеться в статті данських біологів з Університету Копенгагена, опублікованій у свіжому випуску журналу Science, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Серед безхребетних тварин довгожителі зустрічаються досить часто. Наприклад, термін життя гігантських губок, існуючих на дні океану, може обчислюватися тисячоліттями. Однак хребетні не можуть похвалитися таким довголіттям - до теперішнього часу самим довготривалим серед них вважався гренландський кит, одна з особин якого дотягла поважного віку - 211 років.

Автори статті з'ясували, що гренландські полярні акули (Somniosus microcephalus) можуть жити як мінімум в два рази довше. Біологи обстежували 28 акул, випадково загинувших в рибальських сітях. Оскільки в тілі цих риб немає окостенілих ділянок, для визначення їх віку вчені провели радіовуглецевий аналіз кришталиків ока - цей орган формується практично відразу після появи на світло і потім не оновлюється.

Аналіз показав, що одна з акул - стара п'ятиметрова самка - є справжнім аксакалом. Її вік становить від 272 до 512 років, середнє значення - близько 400 років. Це означає, що вона з'явилася на світ ще в XVII столітті.

"Навіть якщо ми візьмемо до уваги її мінімально можливий вік, 272 року, це все одно буде найстаріша хребетна тварина на Землі", - пояснив Юліус Нільсен, співавтор статті.

За словами вчених, в холодних водах, де живуть акули, процеси обміну речовин йдуть дуже повільно. Акули починають розмножуватися лише у віці 150 років, доростаючи до чотирьох метрів. Це робить їх особливо вразливими. За словами вчених, гренландські акули все ще оговтуються після втрати, завданої їм в роки Другої світової війни - тоді їх відловлювали заради багатої жирами печінки, з якої вироблялася моторна олива.

"Маю важливий проєкт": Український актор, який зіграв поета Стуса, розповів, чому виїхав за кордон під час війни

п’ятниця, 4 квітень 2025, 22:36

Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...

А що - так можна було?: Церква почала проводити бої рестлерів, щоб... залучити більше парафіян

п’ятниця, 4 квітень 2025, 21:59

Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...