Неприпустима помилка: Холодницький знайшов невідповідність у кримінальному провадженні проти мера-хабарника з Вишгорода

Фактично всі зібрані докази у справі Олексія Момота є "неприпустимими в силу ч. 3 ст. 87 КПК України, оскільки зібрані не уповноваженим органом", пояснив заступник Генпрокурора.

Олексій Момот. Фото:dt.ua

Справа про хабарництво мера Вишгорода Олексія Момота за законом має перебувати в підслідності Національного антикорупційного бюро України, але розслідування проводила прокуратура Київської області. Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник генерального прокурора України, голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, інформують Патріоти України.

"Вчора (9 червня. - ред.) ми дізналися, що Апеляційний суд міста Києва скасував арешт і заставу для "знаменитого" міського голови Вишгорода Олексія Момота, якого підозрюють в отриманні хабара в особливо великому розмірі. Вивчивши матеріали вказаного кримінального провадження, я визначив його підслідність за прокуратурою Київської області, оскільки є обґрунтовані підстави вважати, що підозра і досудове розслідування було проведено ними як не уповноваженим органом", - повідомив Холодницький.

Він пояснив причини такого висновку. "Чому так? Тому, що ще під час подачі заяви і проведення першочергових слідчих дій, задовго до затримання Момота і оголошення йому підозри, слідчим і прокурорам прокуратури Київської області було достовірно відомо, що сума хабара, яка пропонувалася Момоту, перевищує 750 тис. грн , що згідно з КПК, є злочином, підслідним детективам НАБ України", - підкреслив Холодницький.

За його словами, фактично всі зібрані докази є "неприпустимими в силу ч. 3 ст. 87 КПК України, оскільки зібрані не уповноваженим органом".

"Справа Момота - це не єдиний випадок, коли інші правоохоронні органи починають і розслідують непідслідні їм провадження. Але в результаті це може привести до того, що винні особи, які дійсно вчинили злочин при наявності матеріальних доказів, можуть уникнути відповідальності за порушення слідством процесуальних положень кодексу. І виправдувальний вирок суду в підсумку буде повністю відповідати вимогам Закону. Цього допускати не можна ні за яких обставин!" - заявив Холодницький.

Виплати сім'ям цивільних, які загинули при захисті України, збільшать: Про яку суму йдеться

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:50

Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...

"Допомагають ЗСУ!": Військовий подякував росіянам, що купують популярну відеоігру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:03

Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...