Незвична причина: Митрополит Московської церкви боїться, що, якщо перейде до ПЦУ, то купуватиме миро за валюту

Митрополит Черкаський і Канівський УПЦ МП Софроній заявив, що раніше він щороку їздив у Москву і брав по два літри мира безкоштовно.

Митрополит Софроній. Ілюстрація: Главком.

Митрополит Черкаський і Канівський УПЦ Софроній в інтерв'ю пояснив, що його поки що стримує від переходу до Православної церкви України, передають Патріоти України.

Проукраїнський єпископ боїться, що у новій церкві він потрапить у ще більшу залежність, ніж зараз УПЦ МП залежить від Москви. Зокрема митрополит Софроній висловив непокоєння, що якщо перейде до Української церкви, то купуватиме миро за валюту.

«Коли я у Москві брав миро, а це недешева штука, щоби ви знали, їх до 12 різних видів. Щороку я їздив і брав по два літри мира. У мене за це ніхто ніколи не брав ані копійки, я нікому нічого не давав. А тепер, щоби мені взяти миро у Греції (мається на увазі Константинополь), то я повинен буду їхати туди. А це ж дорога і даватимуть мені миро не за одну гривню, а за євро чи за долари. А це немало. Якщо велика єпархія, багато витрат на хрещення, то не знаю, чи мені вистачить два літри на один чи два роки» - пояснив він.

Джерело: Главком

Нюанси нового закону: Коли і за який термін військовозобов’язані мають пройти ВЛК

понеділок, 20 травень 2024, 17:59

Чоловіки віком від 18 до 60 років, які раніше мали статус "обмежено придатний", повинні до 4 лютого 2025 року повторно пройти військово-лікарську комісію. Це передбачає новий закон про мобілізацію. Щоб пройти ВЛК, колишнім "обмежено придатним" та іншим...

Бережіть голови! Землю накриє чергова потужна магнітна буря

понеділок, 20 травень 2024, 17:30

Прогноз сонячної та геомагнітної активності на 20-22 травня 2024 року опублікував Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США. Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності — К-індексу —...