Окружний адміністративний суд закрив Музей історії Києва

Багаторічні поневіряння Музею історії Києва тривають.

Музей історії Києва. Фото: kievvlast.com.ua.

Окружний адміністративний суд призупинив роботу Музею історії Києва, який знаходиться на вул. Богдана Хмельницького біля станції метро "Театральна", але Київська адміністрація має намір оскаржити це рішення. Про це повідомила заступник голови КМДА Ганна Старостенко, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

За словами чиновниці, Окружний адмінсуд без відома КМДА прийняла рішення про припинення роботи музею на підставі позову Шевченківського управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Києві. Старостенко повідомила, що ДСНС провела інспекцію будинку, в якому знаходиться музей, і виявила ряд порушень, без усунення яких він не має права працювати.

Також заступник голови КМДА зазначила, що після рішення Окружного адмінсуду київська влада подала скаргу в Апеляційний суд Києва. Однак він 11 травня залишив рішення суду без змін. З

"Зараз ми готуємо касацію ... найближчим часом, у нас є 20 днів", - сказала вона.

Старостенко також заявила, що київська влада вважає неприпустимим закриття такого важливого культурного об'єкта столиці. Відзначимо, що поки музей все ще працює в звичному режимі, офіційних коментарів від керівництва музею не надходило.

Нагадаємо, Музей історії міста Києва, переживши складний період свого існування, в даний час має власне приміщення. Він розміщується в новій будівлі на розі вул. Б. Хмельницького та вул. Пушкінської, побудованій в 2012 р на місці старої одноповерхової садиби XIX ст., яка була розібрана в 1981 р під час будівництва станції метро "Театральна".

Сам музей був заснований в 1978 р, до кінця радянської епохи розташовувався в будівлі Кловського палацу на Печерську, потім довго тулився на двох поверхах Українського дому. Для нього почали будувати нову будівлю на вул. Інститутській, але це будівництво досі заморожено.

У 2012 р Музею історії Києва передали будівлю на вул. Б. Хмельницького, яка спочатку мала стати офісним центром, але була побудована з безліччю порушень, і в результаті тиску містян подарована забудовником місту.

В експозиції представлені археологічні пам'ятки періоду Київської Русі, символ міського самоврядування - барельєф Архангела Михаїла з міської ратуші, особисті речі викладачів і випускників колегії П. Галагана, живописні роботи М. Прахова і А. Мурашко, матеріали авіаконструктора О. Антонова і т.д.


Мешканців українських степів тоді знав весь цивілізований світ: Як скіфи тисячі років тому торгівлею та зброєю поширювали свій вплив від Єгипту до Ірану

субота, 12 липень 2025, 23:55

Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...

Харків накрила потужна злива з грозою: Дороги підтоплені, у місті впало багато дерев та кілька електроопор (фото, відео)

субота, 12 липень 2025, 22:51

Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...