Олімпіада під загрозою: Вчені просять перенести спортивні заходи з Ріо-де-Жанейро

На сьогодні небезпечна епідемія вірусу Зіка охопила вже 60 країн світу. Медицина безсила.

Вірус Зіка викликає незворотні ураження головного мозоку. Фото: stuki-druki.comПонад 100 видатних вчених з усього світу підписали відкритого листа на адресу Всесвітньої організації охорони здоров'я із закликом відкласти або перенести Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро через епідемію лихоманки Зіка. Як повідомляють Патріоти України з посиланням на інформацію сайтуНескучные новости, такий лист підписали 125 експертів у сфері охорони здоров'я, в тому числі фахівці з Оксфордського, Гарвардського та Єльського університетів.

"Невиправданому ризику піддадуться 500 тисяч іноземних туристів з усіх країн, що беруть участь в Іграх. Вони можуть стати переносниками вірусу і повернутися додому, до місць, де він може викликати епідемію", - йдеться в листі.

На думку вчених, проводити Олімпіаду під час спалаху епідемії неетично. Вони закликають ВООЗ переглянути правила і обмеження, пов'язані з вірусом. У травні Міжнародний олімпійський комітет заявив, що, незважаючи на епідемію, не бачить причин для перенесення місця або часу Ігор. Олімпіада в Ріо має відбутися з 5 по 21 серпня.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявляє, що до літа вірус Зика, який особливо небезпечний для вагітних жінок та їхніх нащадків, може поширитися на Європу. До зон підвищеного ризику відноситься чорноморське узбережжя Росії та Грузії, а також острів Мадейра.

Нинішній спалах Зыка почалася в 2013-2014 роках, імовірно у Французькій Полінезії. До кінця 2014-го вірус дістався до Західної півкулі і охопив ряд країн Південної та Північної Америки. Зыка становить загрозу для вагітних жінок, оскільки може призводити до розвитку у новонароджених дітей мікроцефалии - захворювання, яке супроводжується значним зменшенням розмірів головного мозку і черепа. На сьогодні епідемія охопила 60 країн. У Бразилії епідемія почалася в минулому році.

Настя Каменських показала, як поправила мексиканського ведучого, який назвав війну в Україні "складною ситуацією"

субота, 15 червень 2024, 16:28

Співачка Настя Каменських, яка зараз перебуває у Мексиці, заявила, що займається не тільки просуванням своєї творчості, а й розповідає правду про війну в Україні, передають Патріоти України. Під час одного з ефірів Каменських поправила мексиканського в...

В авто знайшли пляшку горілки: На Одещині п'яні "гонщики" потрапили у смертельну ДТП (фото)

субота, 15 червень 2024, 16:14

На Одещині сталася п'яна ДТП. Так, в Ананьєві розбився автомобіль BMW, двоє із п'яти його пасажирів загинули на місці. Про це повідомляє один з місцевих Telegram-каналів, передають Патріоти України. "Вночі в Ананьєві Одеської області гонщики розбилися ...