Державна пенітенціарна служба закупила в'язням рибу із паразитами, переплативши за неї понад 30 мільйонів від роздрібної ціни. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Наші гроші.
Як з'ясувала Аліна Стрижак у розслідуванні для програми, у травні держпенітенціарна служба закупила 2 342 тонни замороженої риби путасу та сардинелли за 117 млн. 530 тис. 928 грн. До середини грудня рибу мають розвезти по колоніях.
У столичних супермаркетах морожена путасу коштує 28 грн. 49 коп. за кіло. Тюремники заплатили понад 50 грн за кіло риби (з доставкою і ПДВ). Водночас путасу - так звана «сміттєва» риба, якою переважно годувають пушного звіра. Риба заражена гельмінтами і в 2014 році пенітенціарна служба вже відмовлялася від її закупівлі. Роком раніше, у 2013, путасу заборонили для харчування у збройних силах.
Журналісти програми зробили аналіз риби безпосередньо з одного із закладів ДПТСУ, який показав перевищення гельмінтів понад норму.
Водночас, журналістам вдалося поспілкуватися з постачальниками мороженої сардинелли. Які одразу ж погодилися розвезти товар по всій Україні максимум за 36 гривень кілограм з доставкою.
Скільки саме ДПТСУ закупила сардинелли, а скільки - путасу, невідомо. Цього просто не прописали в документах.
«Оскільки це рибна продукція одного ряду. Одного виду, тобто, заморожена океанічна риба. І відповідно до стандартів ДСТУ вона йде під одним номером», - пояснила начальник відділу взаємодії із ЗМІ ДПТСУ Катерина Денисюк.
Навіть якщо припустити, що путасу і сардинелли закупили порівну, хтось на рівному місці наварив приблизно 30 млн. грн. Проте, каже очільник ДПТСУ 2014 року Сергій Старенький, тюремники зазвичай путасу купують набагато більше:«На вітрину виставлено, нібито поставляють сардинеллу, яка дорожча і якісніша. Але насправді масово ідуть поставки путасу».
Закупівлю намагались провести з осені 2015 року, однак кілька разів скасовували. Годувати в'язнів хотіли 9 фірм. Заявки 3-х («Торговий дім «Нерей», «Вест юа», «Бусідор») тюремники відхилили через не підтверджену наявність матеріально-технічної бази. Ще чотири компанії («Поділля Промпостач», «Санкір», «Транс логістик центр», «Візит»), які постійно беруть участь у торгах, цього разу викинули за неправильно оформлені документи. Тож у фіналі замагалися лише ТОВ «Лекка» та ТОВ «Тесткабель», остання й виграла торги.
Компанія «Тесткабель» на закупівлі до тюремників прийшла минулого року. Але вигравати почала лише навесні нинішнього. Виборола право постачати в ДПТСУ крупу на 20 млн та цукор на 6 млн. грн. В інтернеті «Тесткабель» фігурує як електротехнічна майстерня, розміщена у маленькій кімнатці на київському житловому масиві Оболонь. В робочі дні на місці нікого немає. Фірма ніколи поставками мороженої риби не займалася, не мала власних складів, і не брала участь у великих закупівлях.
«Вони хлопці прості, зірок з неба не хапають. Ледве кінці з кінцями зводять», - розповіли батьки Володимира Хоменка - колишнього співвласника «Тесткабелю».
Хоменки живуть поряд із фірмою, і в одному під'їзді із чоловіком, що нині працює у «Тесткабелі» - Ігорем Масловим:
«- А рибу вони взагалі возили?
- Рибу? Ха-ха- ха. Абсолютно ні. Це взагалі якийсь абсурд. Хіба їздили на рибалку, то карасиків штук 5 для кота привозили.»
Одразу після візиту до «Тесткабелю» із журналістами зв»язалась Марина Ставська - власниця фірми «Поділля Промпостач», яка теж хотіла постачати рибу на торгах в ДПТСУ. Ставську цікавили причини візиту. На запитання, як так швидко від прямих конкурентів Ставська дізналася про наш приїзд, Марина зауважила, що «в усіх постачальники однакові, швидко інформація доходить».
ДПТСУ відмовилася надавати «Нашим грошам» копії документів, що підтверджують у «Тесткабелю» наявність виробничої бази, складів, холодильників, транспорту, тощо.
Нагадаємо, одразу після цієї закупівлі, у травні поточного року ДПТСУ ліквідував Кабмін. Повноваження служби мають перейти до міністерства юстиції.
Журналістка Яніна Соколова розповіла деталі конфлікту з ексміністром економіки, президентом Київської школи економіки (KSE) Тимофієм Миловановим. Він, за її словами, поширює неправдиву інформацію та не виконав обіцяного фінансування благодійного проєкт...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....