Перша жертва глобального потепління: Вчені заявили про повне вимирання виду тварин

Внаслідок підняття рівня океанської води і підтоплення острова Брембл-Кей на північному сході Торрес Стрейт зникла популяція рифового мозаїчнохвостого щура (Melomys rubicola)

Вчені назвали першу жертву глобального потепління. Ілюстрація: hronika.info.

У світі відбулося перше вимирання виду тварин у результаті глобального потепління. У цьому запевняють австралійські вчені, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Таким видом тварин став рифовий мозаїчнохвостий щур (Melomys rubicola).

Співробітники Квінслендського університету і Департаменту охорони навколишнього середовища та спадщини розповідають, що кілька тисяч особин тварин жили тільки на невеликому (близько чотирьох гектарів) острові Брембл-Кей на північному сході Торрес Стрейт. Востаннє представника виду бачили професійні рибалки в 2009 році.

У надії виявити залишки популяції вчені з 29 серпня по 5 вересня 2014 року встановлювали на острові пастки і камери, а також упродовж двох годин прочісували острів у денний час. Жодної тварини побачити не вдалося, тому вони зробили висновок про вимирання виду.

Аналіз острівного середовища показав, що за останнє десятиліття острів Брембл-Кей, який являє собою низьку мілину, неодноразово на великій відстані затоплювало океанською водою, рівень якої піднявся.

За підсумками роботи рифового мозаїчнохвостого щура визнали видом, який зник в Австралії.

Рифовий мозаїчнохвостий щур.

Офіційною причиною назвали антропогенну зміну клімату, що призвела до підвищення рівня світового океану. Дослідники висловили надію, що невелика кількість особин могла вижити в низовинах новогвінейської річки Флай, що розташована неподалік. Спостереження це поки не підтвердили.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...