"Український супутник запустять з "Байконура" за допомогою ракети-носія "Зеніт-2ЅБ" і розгінного блоку "Фрегат-СБ", - зазначається в публікації. Підрядником проекту називають канадську компанію MDA, субпідрядником – "Інформаційні супутникові системи". Договір про запуск супутника був підписаний з канадцями ще в 2009 році, але з ряду причин запуск супутника весь час переносили, зокрема, через окупацію Криму Росією.
Як повідомили в Державному космічному агентстві України, наразі супутник "Либідь" цілком зібрали, супутник пройшов усі випробування, перебуває в режимі зберігання на території красноярського ТОВ "Інформаційні супутникові системи" і готовий до відправки на космодром.
"Зараз ДКА вживає заходів щодо забезпечення запуску космічного апарату "Либідь" в 2017 році", — повідомили в агентстві. Через окупацію Криму Україна втратила наземний комплекс управління супутником, побудований біля Євпаторії. Це затримало виконання робіт за проектом і збільшило його вартість.
ДП "Укркосмос" самостійно побудувала наземний комплекс до кінця 2014 року за власні кошти (близько $1 млн). Вивезти обладнання з Криму не можна, тому наземну станцію управління орендували у італійської компанії Telespazio.
Виходить так, що і древні римляни до кінця не розібрались у тому, хто були оті завзяті пуни, що ледве не поклали край їхній республіці воєнним генієм Ганнібала і здатністю його сородичів відновлюватись ледве не з попілу. Упродовж понад двох тисяч років...
В Україні з початку повномасштабної війни триває загальна мобілізація, під час якої у ЗСУ призивають військовозобов'язаних громадян віком від 18 до 60 років. Деякі громадяни не підлягають мобілізації з різних причин, тому частина українців не може бути...