Перший пілотований політ на Червону планету буде пов'язаний з набагато більшими ризиками і труднощами для людського організму, ніж вважалося раніше, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Наука ще недостатньо знає про те, як поведуть себе організми астронавтів за умови дуже тривалого перебування в невагомості. Адже політ триватиме кілька років - набагато довше, ніж будь-коли до того. Заповнити прогалини в знаннях постаралися Донна Робертс (Donna Roberts) з Медичного університету Південної Каліфорнії і її колеги. Результати своїх досліджень вчені виклали у виданні NEJM.
Застосувавши магнітно-резонансну томографію (МРТ), вчені порівняли мозок 18 астронавтів до і після довгих космічних місій, включаючи перебування на борту МКС. Середній час польоту склало 164,8 дня. Крім цього, дослідники проаналізували показники роботи мозку 16 астронавтів, за плечима у яких були відносно короткі місії, включаючи участь в уже згорнутої програмі «Спейс шаттл». Середній час польоту в цьому випадку дорівнював 13,6 дня.
У 17 з 18 учасників довготривалих експедицій спостерігались звуження центральної борозни мозку. Вона відокремлює рухову область кори головного мозку від сенсорної зони кори. Схожі зміни вчені спостерігали лише у 3 з 16 учасників короткочасних космічних експедицій, проте навіть це викликає у фахівців стурбованість.
Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...
Від 1 березня 2025 року в Україні почнуть перевіряти чинність декларацій із сімейними лікарями. Деякі українці мають верифікувати декларації, якщо інформація у медичній системі не збігається з державними реєстрами, передають Патріоти України.