Завтрашній день людства: Розроблено детальний план створення першої колонії на Марсі

Проект колонізації "Червоної планети" запропонували швейцарці.

Марс у космосі. Ілюстрація:ekofact.com

Інженери та вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) спроектували перше поселення на Марсі і розробили детальний поетапний план його створення. Багато хто мріє про чудеса Червоної планети і марять проривними технологіями, але займатися рутинним плануванням, як правило, не поспішають. Швейцарці взяли цю задачу на себе і у них вийшов типовий проект, придатний і для колонізації інших планет, передають Патріоти України.

Колонія буде розташована на одному з полюсів Марса, де явно є водяний лід і, ймовірно, корисні копалини. Люди будуть працювати на будівництві вахтовим методом, по 288 днів марсіанського полярного літа з безперервним світловим днем, після чого повертатися на Землю, щоб не опромінюватися більше необхідного.

У перервах між вахтами і на початку місії облаштуванням майданчиків займаються роботи. Кожна нова вахта привозить з собою 110 тонн незамінного обладнання, яке в поєднанні з місцевими матеріалами використовується для будівництва.

Перший комплекс будівель у вигляді куполів з поліетиленової плівки на алюмінієвих каркасах буде складатися з центрального модуля діаметром 12,5 м і 5-метрових бічних капсул-шлюзів. Центр доведеться прикрити шаром льоду товщиною в 3 м, для захисту від мікрометеоритів і випромінювання, але при низькій марсіанській гравітації він не розчавить саму будівлю. Для доставки вантажів з орбіти швейцарці хочуть застосовувати ракетний кран, який придумали для марсохода Curiosity. За їхніми розрахунками така система в багаторазовому виконанні витримає роботу протягом 6 вахт.

Перша частина плану триває 9 місяців і закінчується створенням постійного житлового комплексу, супутньої інфраструктури і майданчиків для розробки надр Марса. Якщо там відразу знайдеться достатньо корисних ресурсів, будується переробний завод і колонія починає виходити на рівень самозабезпечення. А якщо ні, виходить універсальний плацдарм для подальшого освоєння планети. Або Місяця, супутників Юпітера чи інших космічних тіл.

Джерело: EPFL

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...