Чиновники з Міністерства охорони здоров'я України дискредитують ініціативу волонтерів, яка для багатьох важкопоранених українських бійців є останнім шансом на відновлення. Про це заявили активісти People's Project на офіційній сторінці у Facebook, передають Патріоти України.
За словами волонтерів, вони разом з лікарями клініки Ilaya, яка провела вже не одну складну операцію українським військовим, могли б взятися за лікування інших тяжкопоранених бійців, але все впирається у фінансові питання. "Можливості волонтерів не безмежні - фінансувати лікування всіх бійців за рахунок пожертвувань поки ми забезпечити не можемо", - зізналися в People's Project.
Волонтери зазначили, що держава охоче приєдналася б до фінансування процесу відновлення поранених на Донбасі бійців. "Міноборони, Мінсоцполітики, а також Верховна Рада сказали вирішальне слово на користь застосування нових технологій в лікуванні поранених бійців. Але проти нових методів різко виступили окремі представники Міністерства охорони здоров'я - тієї структури, яка першою повинна бути зацікавлена в дієвих методах лікування людей", - розповіли волонтери.
"Не дивлячись на успішне застосування регенеративних технологій в США і Україні, ці чиновники від медицини розгорнули справжню публічну кампанію з дискредитації нових методів і намагаються задушити цю ініціативу в корені будь-якою ціною.
Ми не звертаємо уваги на закиди опонентів, проте готуємося найближчим часом спростувати всі маніпуляції і демагогію і назвати імена відвертих противників лікування бійців. А поки ми просто продовжуємо сумлінно робити нашу роботу - відновлювати безнадійних для офіційної медицини пацієнтів", - додали в People's Project.
Волонтери засмучені тим фактом, що основні зусилля Мінохоронздоров'я спрямовані не на те, щоб розібратися в ситуації, а "виключно на протидію новітнім технологіям". "Кампанія з дискредитації волонтерської ініціативи, яка для багатьох бійців є останнім шансом на відновлення, вже призвела до того, що надходження пожертвувань на лікування поранених скоротилося, а під впливом дезінформації з боку представників МОЗ деякі спонсори відлучилися від участі в проекті.
На жаль, для багатьох тяжкопоранених бійців це фактично вирок на інвалідність. Всі вони потребують швидкого початку відновлення, а не змагань бюрократів під килимом МОЗ", - підкреслили волонтери.
"Ми щиро шкодуємо, що державна медицина поки не може допомогти таким важким пацієнтам. Українські медики багато років були заручниками безгрошів'я і суцільного зубожіння, і творять справжні чудеса виключно на власній майстерності і ентузіазмі.
На жаль, в деяких важких випадках цього мало. Впровадження і застосування новітніх технологій вимагає не тільки завзятості, а й значного фінансування, потужної наукової і матеріальної бази. Ми щиро сподіваємося, що через деякий час ситуація зміниться на краще", - підсумували активісти.
У деяких видах риби, які були куплені в магазині-ресторані Egersund Seafood у Києві, перевищено рівень ртуті. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на засновника столичної девелоперської компанії Kan Development, ексзаступник голови КМДА Іг...
Від травня 2025 року курсанти вищих військових закладів України почали отримувати підвищене грошове забезпечення. Про це свідчить постанова Кабінету міністрів України № 455, ініційованої Міністерством оборони України, передають Патріоти України. Постан...