Люди, плануючи свої вихідні або навіть відпустки, орієнтуються на прогнози погоди в Інтернет, деякі сайти дають розкладки по погоді на місяць або навіть квартал, але з науковими дослідженнями погоди ці дані мають дуже мало спільного. Про це в прямому ефірі "Обозревателя" заявила метеоролог Олена Григорова, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
"П'ять діб - на такий крайній термін можна робити науково обгрунтований прогноз погоди. Чим далі від цього терміну, тим більше неточні дані. І взагалі, 100% прогноз можливий лише на три доби вперед. Четверті-п'яту добу - це 90% збігів. А далі, це вже, скоріше, погодні тенденції, ніж прогноз ", - сказала Григорова.
Експерт уточнила, що тривалі прогнози - справа рук не синоптиків, а людей інших професій, які пробують працювати на цьому терені. Їх методи дуже відрізняються від тих, що використовують синоптики для побудови короткострокових погодних прогнозів.
"Метеорологи, кліматологи з усього світу, все, кому це цікаво, обмінюються своїми теоріями, вимірами, складають числові моделі, на підставі яких намагаються розрахувати зміни в погоді. Грунтуються на статистиці, враховують глобальну зміну клімату і різні фізичні закони. Але, відверто кажучи, ці моделі не виправдовують себе. Далекі прогнози - це нереально. В процесі своєї роботи я бачу, наскільки нереально скласти прогноз навіть на два тижні. В атмосфері все змінюється буквально за години - ми кожен день уточнюємо свої прогнози ", - підсумувала експерт.
Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...
Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...