Люди, плануючи свої вихідні або навіть відпустки, орієнтуються на прогнози погоди в Інтернет, деякі сайти дають розкладки по погоді на місяць або навіть квартал, але з науковими дослідженнями погоди ці дані мають дуже мало спільного. Про це в прямому ефірі "Обозревателя" заявила метеоролог Олена Григорова, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
"П'ять діб - на такий крайній термін можна робити науково обгрунтований прогноз погоди. Чим далі від цього терміну, тим більше неточні дані. І взагалі, 100% прогноз можливий лише на три доби вперед. Четверті-п'яту добу - це 90% збігів. А далі, це вже, скоріше, погодні тенденції, ніж прогноз ", - сказала Григорова.
Експерт уточнила, що тривалі прогнози - справа рук не синоптиків, а людей інших професій, які пробують працювати на цьому терені. Їх методи дуже відрізняються від тих, що використовують синоптики для побудови короткострокових погодних прогнозів.
"Метеорологи, кліматологи з усього світу, все, кому це цікаво, обмінюються своїми теоріями, вимірами, складають числові моделі, на підставі яких намагаються розрахувати зміни в погоді. Грунтуються на статистиці, враховують глобальну зміну клімату і різні фізичні закони. Але, відверто кажучи, ці моделі не виправдовують себе. Далекі прогнози - це нереально. В процесі своєї роботи я бачу, наскільки нереально скласти прогноз навіть на два тижні. В атмосфері все змінюється буквально за години - ми кожен день уточнюємо свої прогнози ", - підсумувала експерт.
У Великій Британії у п’ятницю, 22 листопада, чоловік зізнався, що здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, пов’язаної з Україною. Також він визнав, що отримав гроші від іноземної розвідки у справі, яку пов’язують з РФ. Про це повідомляє аге...
У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...