"Популізм Юлії Тимошенко і героїзм захисників ДАП - несумісні": Ветерани засудили кандидата в президенти за спекуляції на подвизі і пам'яті загиблих бійців

Ветерани АТО також заявили, що чекають вибачень від Юлії Тимошенко, які вона повинна принести в ефірі одного з центральних каналів.

Невдалий піар вийшов Тимошенко боком? Фото: ВВС.

Ветерани АТО, кіборги - захисники Донецького аеропорту - виступили проти використання кіборгів та інших учасників АТО в політичних цілях. Про це вони заявили на прес-конференції "Популізм Юлії Тимошенко і героїзм кіборгів-захисників ДАП - несумісні" в Києві у п'ятницю, передають Патріоти України.

"Ми всі ховали наших братів, бойових товаришів, і їхня пам'ять для нас свята, тому ми рішуче засуджуємо спробу Юлії Тимошенко зробити собі піар на іменах загиблих і живих учасників АТО", - заявив на прес конференції сапер 95 бригади ВДВ Владислав Грищенко (позивний "Буча").

Ще більш неприйнятним, за його словами, є той факт, що на політичному з'їзді партії Тимошенко її охрестили "політичним кіборгом". "Кіборг - це почесне звання, яке дав нам народ України, - каже він, - а Юлія Тимошенко своїми діями просто спекулює на подвигу справжніх героїв, які протягом 242 днів героїчно билися в Донецькому аеропорті". За словами Владислава Грищенка, заяви Тимошенко про те, що її підтримують всі кіборги, вже призвели до того, що до ветеранських організацій почали звертатися батьки, діти, родичі загиблих героїв, які отримали нагороди, присвоєні посмертно. "Всі вони обурені діями і заявами Тимошенко, і багато-хто з них хоче навіть повернути отримані нагороди, тому що вони не хочуть, щоб їх асоціювали з Тимошенко і її політичною партією", - розповів Грищенко.

За словами учасників прес-конференції, всі учасники АТО виступають проти того, щоб українських воїнів зіштовхували лобами і ділили за політичними ознаками. "Ми ділили хліб, воду, ділилися останнім, перебуваючи в окопах і бліндажах на передовій, і сьогодні ми не хочемо, щоб хто-небудь з політиків зіштовхував нас лобами в своїй брудній політичній грі, прагнучи дістатися політичного корита", - заявив Грищенко.

"Серед учасників АТО не повинно бути ніякого поділу за політичними поглядами, - впевнена учасниця АТО Дана Виноградова, яка воювала в рядах ДУК "Правий Сектор", - тому ті, хто хоче йти в політику, повинні це робити, не використовуючи своїх минулих військових заслуг і в жодному разі не паразитуючи на пам'яті загиблих і тим більше на чужих подвигах".

На думку учасників прес-конференції, витівка Тимошенко і її політичної партії виглядає саме як паразитування на пам'яті і подвигу. Адже як виявилося, з 42 осіб, що стояли на сцені з Тимошенко у військовій формі з нашивками кіборга, лише троє брали реальну участь в боях за ДАП. "Ми всі спілкуємося між собою, знаємо один одного, і за нашою інформацією 39 осіб незаслужено використовували шеврони кіборгів", - заявив Грищенко.

У той же час кіборг, боєць батальйону імені Кульчицького Олексій Гетьман заявив, що за його інформацією, людям, що погодилися підтримати Тимошенко на з'їзді, заплатили. "Це неофіційна інформація, проте в особистих бесідах вони підтвердили, що для них це був "просто бізнес", - розповів Олексій Гетьман. - Фігурувала сума в 10 тисяч доларів кожному".

За словами бійця, він не боїться судового позову, яким йому погрожує юрист Тимошенко Сергій Власенко: "Я готовий прийти в суд і сказати кожному з цих "кіборгів", присягни пам'яттю загиблих товаришів, пам'яттю всіх загиблих в АТО бійців, що ти не брав грошей за свій вчинок. І я не думаю, що ці люди настільки низько морально впали, щоб збрехати".

Ветерани АТО також заявили, що чекають вибачень від Тимошенко, які вона повинна принести в ефірі одного з центральних каналів. "Адже ця людина претендує на те, щоб стати президентом країни, а значить і Верховним головнокомандувачем, а значить, вона повинна поважати не тільки діючих бійців, але й свято шанувати пам'ять про загиблих", - сказав Грищенко.

Джерело: Gazeta.ua

Бережіться! Біль у серці та безсоння - календар небезпечних дат на квітень

п’ятниця, 31 березень 2023, 15:58

Квітень розпочнеться з березневої магнітної бурі, яка накрила Землю в останній день місяця. Ця буря затягнеться на перші дні квітня, передають Патріоти України. Графік бур виглядає так:1 квітня — магнітна буря К-індекс 42−3 квітня — слабка магнітна бур...

"Ліг на диван та став задихатись": У Дніпрі помер 4-річний хлопчик, на тілі дитини виявили ушкодження

п’ятниця, 31 березень 2023, 15:28

У Дніпрі ввечері 30 березня помер 4-річний хлопчик на вулиці Айдарівський, що у Таромському. Смерть дитини констатували медики швидкої, які приїхали на виклик. На тілі хлопчика виявили тілесні ушкодження. Про це ТСН.ua повідомила речниця Національної п...